(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Eğer bir dükkanınız ya da satış yaptığınız bir kanal var ise satmış olduğunuz ürünlerin özellikleri sizin devamlılığınıza etki edebilmektedir. Doğal sabun öyle bir yapıda ve özellikte olmalıdır ki o kişinin ihtiyaçlarına cevap verebilmelidir. Sizden bitkisel içerikli sabun alıp kullanan müşteri memnun kalmalıdır ki size tekrardan dönüş yapabilsin. İnanın bana memnun kalan müşteri çevresindekileri de size müşteri olarak getirmektedir. Ancak burada ihtiyaca göre sabunu belirlemek bu ürünü toptan sabun olarak alıp satış kanallarında satışını gerçekleştirenlere kalmaktadır. Bazı sabunların belli başlı özellikleri vardır. Bu özellikler üzerinde yoğunlaşıp gelen müşterinin ihtiyacına göre sabunu vermek satıcılara geri dönüşlerin daha hızlı ve olumlu olmasına etki edecektir. Müşteri memnuniyete her işte olduğu gibi doğal sabun satışı içinde en önde tutulmalıdır.

Daha fazla bilgi

Eğer bir müşterinin kuru bir cildi var ise cildini nemlendirecek sabun çeşitlerinden tavsiye etmek memnuniyeti arttıracaktır. O yüzden muhakkak sabunların içerikleri ve özellikleri iyice analiz edilip bilinmeli ve bu bilgiler müşterilere doğru şekilde aktarılmalıdır. Uzun zamandır doğal sabun ya da doğal ürünler satanlar muhakkak biliyordur ama bu işe yeni girecek olanlar için söylemem gerekir ki karşınıza çokça yanlış bilgilerle donatılmış müşteriler çıkacaktır. Hatta bazıları inandıklarından vazgeçmemek için direnecektir. Lakin unutulmamalıdır eninde sonunda sizin söyleyeceğiniz doğrular sizi haklı çıkaracaktır.

Toptan Doğal Sabun Satın Alan Müşterilerimiz için İpucu:

 • Doğal sabun görünümü: Doğal el yapımı bitkisel içerikli sabunların rengi krem ve tonları, kokusu ise yoktur. Şeffaf renkte ki sabunlar doğal sabun değildir.

 • Doğal sabun renklendirmesi: Doğal sabunları bitki tozlar, bal ve doğal içeriklerle renklendirebiliriz. Ancak renkler pastel tonlarda olacaktır.

 • Doğal sabun kokusu: Doğal sabunların kokusu olmaz ancak kullanılan bazı yağların kendine has kokusu olabilir. Mesela lavanta sabunu, çayağacı sabunu, ardıç katranı sabunu, biberiye sabunu, tarçın sabunu, portakal sabunu, limon kabuğu sabunu vb. kendi yağlarından gelen kokuları sabunda olabilir, eğer yağlar saf ise bu doğallığa etki etmez.

 • Doğal sabun esans miktarı: Doğal içerikli sabunda esans olarak koku var ise bu oran elyapimi sabunun ağırlığının %1-5 civarıdır. Yani 100 gr doğal sabunda 1 ila 5 gram arasıdır.

 • Sabun yapım tekniği: Sabunaria sabunlarının yapım tekniği soğuk yöntemdir. Soğuk yöntem dünya da şuan en çok kullanılan ve en modern tekniktir. Belli derecelerde düşük ısılarda yapıldığı için yağlar besleyici özelliklerini korur.


Aloe Vera Sabunu

doğal aloe vera sabunu

Argan Sabunu

doğal argan sabunu


Bal Keçi Sütü Sabunu

Bal Keçi Sütü Sabunu

Biberiye Sabunu

Biberiye Sabunu


Çay Ağacı Sabunu

Çay Ağacı Sabunu

Çörek Otu Sabunu

Çörek Otu Sabunu


Defne Sabunu

Defne Sabunu

Deve Sütü Sabunu

Defne Sabunu


Eşek Sütü Sabunu

Eşek Sütü Sabunu

Gül Sabunu

Gül Sabunu


Hamam Sabunu

Hamam Sabunu

Isırgan Sabunu

Isırgan Sabunu


Kantaron Sabunu

Kantaron Sabunu

Katran Sabunu

Katran Sabunu


Kayısı Sabunu

Kayısı Sabunu

Keçi Sütü Sabunu

Keçi Sütü Sabunu


Kefir Sabunu

Kefir Sabunu

Lavanta Sabunu

Lavanta Sabunu


Limon Sabunu

Limon Sabunu

Nar Sabunu

Nar Sabunu


Shea Yağı Sabunu

Shea Yağı Sabunu

Tarçın Portakal Sabunu

Tarçın Portakal Sabunu


Tarçın Sabunu

Tarçın Sabunu

Üzüm Sabunu

Üzüm Sabunu


Yulaf Bal Sabunu

Yulaf Bal Sabunu

Zerdeçal Sabunu

Zerdeçal Sabunu


Papatya Sabunu

Papatya Sabunu

Doğal Ürünler

Doğal ürünler bizlere sağlıklı yaşamın kapıları açar. Sert kimyasallardan uzak, cilde dost ve temiz içerik ihtiva eden doğal ürünler bizler bilinçlendikçe raflarda, pazarlama kanalların da daha fazla yer kaplamaya başlamaktadır. İnsanoğlunun talepleri arttıkça doğal üretim arzı artmakta, ancak zor ve meşakkatli olan bu ürünler çoğu zaman talebi karşılamakta yetersiz kalabilmektedir. Hala doğallıktan uzak size belki de hızlı ancak kalıcı sonuçlar vermeyen kimyasal ürünler evlerimizin bir köşesinde çokça yer kaplasa da, yıllar için görülecek ki doğal kozmetik ürünler insanların evlerinin köşelerinde daha sık ve geniş alanlarda yer almaya başlayacaktır. Doğal sabun üretimine ilk başladığım yıllarda piyasada içerik olarak kimyasal ancak pazarlama olarak doğal sabun diye o kadar çok ürün vardı ki o zamanlar insanlar yeterli bilgiye sahip olmadıkları için doğal sabun ile doğal olmayan arasında ki farkı çok bilmiyorlardı. Aslında ciltlerine de iyi geldiğini söylüyorlardı. Bunun en önemli sebebi markette ki sabunlarla kıyas yapmalarıydı. Sektör biraz genişlemeye başladıkça az da olsa iyi ürünler çıkmaya başladı ancak kalitesiz ve kimyevi ürünlerde ki artış daha da yüksekti. Bugün her ne kadar doğal sabun üreticileri artsa da hala doğal sabun ve doğal olmayan sabun arasında ki fark çok net bilinmeyebiliyor. Ancak şöyle bir gerçek var ki doğal içerikli ve kaliteli sabun her zaman müşteriyi size bağlı kılar.

Kostik kullanımı: Doğal sabunlarımız da sodyum hidroksit ya da kostik kullanılmaktadır. Kostik olmadan sabun yapımı imkansızdır. Ya da yapılan sabun doğal sabun değil kimyasaldır. Meşe külü de bir kostik türüdür ve genelde steril değildir. Sabunlaştırılmış zeytinyağı, sabunlaştırılmış hindistancevizi yağı, sabunsu baz gibi vs terimler yanıltıcı terimlerdir. Bu terimlerde anlatılmak istenilen kostik kullanıldığıdır. Ancak sodyum hidroksit yada potasyum hidroksit kullandıklarını içerikte belirtmemek için bu tarz kelimeler kullanıyorlar. Bu tarz terimler Sağlık Bakanlığının ilgili biriminin belirtmiş olduğu kriterlere göre yasaktır. Kostik yerine bazen tuz olarakta içerik bilgisi belirtenler olmaktadır, bu da diğerleri gibi yanıltıcı bir bilgidir.

Doğru hesaplanan kostik miktarı doğal sabuna temizleme, kir çıkarma ve nemlendirme özelliği katmaktadır. Kostik su ve yağ ile birleşince yapısı değişmekte ve zararsız, faydalı bir yapıya dönüşmektedir. Web ortamlarında anlatıldığı gibi sabunlaşmadan sonra zararlı bir madde değildir. Lütfen bu tarz paylaşımları yapanlardan bilimsel bir kanıt isteyin. Göreceksiniz ki herhangi bir kanıt gösteremeyeceklerdir. Sadece kendi ürünlerini pazarlamak için kullanılan bir taktik olduğu hemen anlaşılacaktır. Son olarak kostik doğru hesaplandığı vakit üretilen sabunda belli bir süreden sonra tamamen kaybolmaktadır. Sabun analizlere sokulduğunda kostiğe ait herhangi bir iz kalmamaktadır.

Doğal sabun ve organik sabun farklılıkları

Doğal ve organik arasında ki farkı da iyi belirtmek gerekmektedir. Bir sabuna organik sabun diyebilmemiz için öncelikle bu ürünün üretiminde kullanılan hammaddelerin bir kısmının organik bir kısmının da organik sertifikasına uygun içerikler olması gerekmektedir. Aynı zamanda üretim yapılan yerin organik sertifika verilen kuruluş tarafından denetime tabi olmalıdır. Bu şartları sağladıktan sonra bir ürüne organik diyebiliyoruz. Haricinde organik sabun ya da organik ürün dememiz mümkün değildir. Ama doğal diyebiliriz. Ne yazık ki bu tarz kavramları pazarlama stratejisi olarak kullanan firmalar sıkça mevcut. Mesela doğal argan yağlı sabun denildiği vakit sabunu doğal olduğunu zannedenlerin sayısı hiçte az değil, halbuki doğal olan sadece argan yağı. Muhtemelen de kullanılan argan yağı %1-5 arasıdır. Ya da aynı örnek organik lavanta yağlı sabun gibi verilebilir. Sabunaria olarak bizim üretimimizde kullanılan yağlar doğal yağlardır, ürettiğimiz sabunlarda doğal sabunlardır.

Her doğal sabun kaliteli midir?

Diğer bir hususta ; her doğal sabunun kaliteli olmadığı gerçeğidir. Bizler sabundan genel de temizleme özelliği bekleriz. Ama sadece temizlersek diğer sabunlardan ne farkımız olur? Doğal sabunlardan beklenen belli başlı temel kriterler vardır. Bunlar dayanıklılık, köpürme, temizleme, nemlendirme gibi özelliklerdir. Her doğal sabun bu özellikleri içeriğinde taşımayabilir. Çünkü bu özellikleri sağlayacak belli başlı yağlar pahalı yağlardır ve maliyeti arttırmaktadır. Sabunaria doğal sabunlarının hepsinin temel bir özelliği vardır, bunlar:

 1. Kesinlikle iyi bir temizleyicidir. Makyaj temizleme özelliğini test edebilirsiniz.
 2. Yeterli derece de iyi köpük vermektedir. (Doğal yollarla köpük verme özelliği elde ediyoruz.)
 3. Dayanıklıyız. Doğal el yapımı sabunlarımızın içeriğinde herhangi bir katkı maddesi yoktur. Ancak farklı yağlarla sabunun kullanım ömrünü uzatabiliyoruz.
 4. Kurutmadan nemlendiririz.

Yukarıda ki bütün özellikler doğal sabunlarımızın içeriğinde temel olarak yer almaktadır. Bu özellikleri taşıyan hammadde karışımına sonradan ekleyeceğimiz aromatik yağlar ile farklı özellikler eklemekteyiz.

Sabunaria üretiminde ki yağlar

Kullandığımız yağlar saf, kaliteli ve etkinliğini gösterebilecek oranlardadır. Yağ seçimi, kalitesi ve oranları doğal el yapımı sabunda çok önemlidir. Biz bunun farkındayız ve sadece içerik kısmında yer alsın diye az miktarlarda yağ kullanmıyoruz. Bizim ürünlerimizde önemli olan nokta kalite ve istikrardır. Toptan sabun alımı yapan müşterilerimizin memnuniyetine cevap verecek nitelikte ve kalitede ürünler çıkarmak bizim için bir misyondur.

Toptan doğal sabun müşterilerimiz ile çalışma şekli

Toptan doğal sabun alıp bizimle çalışmaya başlayan değerli müşterilerimizle her zaman iyi ilişkiler içerisinde bulunduk. Samimi ve içten ilişkilere önem verdik, veriyoruz. Samimi olunduğu sürece iş ilişkilerimiz sürekli devam etti. Toptan el yapımı doğal sabun alan çeşitli illerde ki ve ülkelerde ki müşterilerimizin ticaretini engellememek için bulundukları muhitte ki yakın başka satıcılara ürün vermemekteyiz. Kendi çevrelerinde ki satıcılarla bizim ürün çeşitlerimizle rekabete girmemeleri için bu konuyu önemsemekteyiz. Farklı görünüme sahip doğal sabunlarımız ile müşterilerimizi bulundukları yerde farklılık yaratmalarına destek oluyoruz. Herhangi bir soruları olması durumunda elimizden geldiği sürece kısa sürede yardımcı olmaya çalışıyoruz. Mümkün olduğunca hızlı ve ucuz kargolama ile ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap veriyoruz. Yeni üretim trendlerini, müşterilerimizin dışardan aldığı geri dönüşümleri ve istekleri dikkate alarak üretim sürecimizde profesyonelleşerek daha uygun fiyatlı, kaliteli ürünler ve yeni çeşitler çıkarıyoruz.

Üretim yerimiz ile ilgili kısa bilgiler

abunaria MSA Kozmetik Ltd Şti bünyesi altında bulunan bir markadır. Doğal sabun üretimimizi Ankara’da yapmaktayız. Şirketimiz:

 • Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumuna kayıtlıdır.
 • Üretim ruhsatı sahibidir.
 • İhracatçılar birliği üyesidir.
 • ISO, GMP ve Certificate of Free Sale sertifikaları vardır.
 • ATO üyesidir.

Toptan kaliteli doğal ve el yapımı sabunlar satmak, kendi markanıza fason üretim yaptırmak için bizimle çalışabilirsiniz. Yurtdışında yaşıyorsanız ve yaşadığınız ülkede doğal sabun satmak istiyorsanız size uygun kargo seçenekleri, bilgi ve tecrübemiz ile yardımcı olmaya hazırız.