(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

İster evlerinizde kullanmak için, ister sevdiklerinize özenle, el emeği ile hazırlanmış bir hediye vermek için, evde temiz içerikli vegan mumlarınızı yapabilirsiniz. Bu hem ekonomik hem de çok keyif alacağınız bir aktivite olacaktır. Kendi zevkinize göre seçtiğiniz renk, kap ve şekillerle ister özel günlerinize uygun konseptler yaratabilir ister ev dekorasyonunuzu bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Bizler bu tarifte soya mumu kullanacağız, çünkü soya mumları doğada kolay çözünebilme özelliği ile doğa dostudur, ve diğer parafinlerle yapılan mumlardan çok daha uzun süre dayanırlar ki bu onları daha uzun süre kullanabileceğiniz ya da saklayabileceğiniz anlamına gelir ve en önemlisi soya mumu vegandır.

Soya mumları içerisine ekleyeceğiniz uçucu yağlar sayesinde aromaterapi etkisi yaratır ve yakıldığı zaman havaya zararlı kimyasallar yaymaz ; doğal ve temiz bir içerik olduğundan baş ağrısına sebep olmaz.

Malzemeler:

İsteğe bağlı içerisine organik boya katabilir ve kavanozlarınızı çeşitli kurutulmuş meyveler veya ağaç ve çiçek yapraklarıyla süsleyebilirsiniz.

Yapılışı:

  1. Soya wax benmari yöntemiyle eritilir.
  2. Eritilen bu karışıma esanstan damlatılıp karıştırılır.
  3. İsteğe bağlı organik boya da katılabilir.
  4. Erimiş mumdan kavanozun en alt orta noktasına bir damla damlatılır ve fitilin metal kısmı bu kısma sabitlenir.
  5. Karışım kavanoza dökülür.
  6. Mandal yardımıyla fitilinizi dik duracak şekilde sabitleyebilirsiniz.
  7. En son kavanozlarını kendi zevkinize kurutulmuş meyveler veya ağaç ve çiçek yapraklarıyla süsleyebilirsiniz.

Comments are closed.