(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Adaçayı Mum Esansı

 80,00 590,00

Sage tea candle fragrance. Mum üretimi içindir.

Stok kodu: MUMESANS-ADACAY Kategoriler: , ,

Açıklama

ADAÇAYI MUM ESANSI – Sage tea candle fragrance

Kokusuyla Efsanelere Geçmiş Bir Bitki Esansı… Geçmişi çok güçlü, gerçek bir efsanedir Adaçayı… Kokusu da, etkisi de ruhumuza çok iyi gelir. Bilenler bilir… Salonumuzun bir köşesinde kitabımızı okurken, yarım kalmış günlerdir bekleyen bir işimizi tamamlarken en çok Adaçayı’nın o mis kokusu bize aradığımız tazeliği ve huzuru verir. Tarif edilemez, en keyifli anlarımızdır o anlar. Bitmesini hiç istemediğimiz o anlar… Adaçayımızı içerken oluşan o kokuyu hep hatırlarız. O taze kokunun bedenimize hep iyi geldiğini hissederiz…

Siz de bizim gibi Adaçayı kokusunu seviyorsanız eğer, kokusuyla bütünleştiğimiz, bu kadar özlediğimiz Adaçayı’nı yaptığınız mumlarda tekrar yaşatabilirsiniz. Adaçayı Mum Esansı ile yapılmış bir mumun yakıldığında tazeliğinin verdiği hisler, bizi bambaşka diyarlara götürür. Özlemini yaşadığımız o diyarlara… 13. Asırdan kalmış bir dizede şöyle söyleniyor: “Eğer dikmişsen adaçayını bahçeye, ne gerek var ölmeye!” .

Adaçayı kokusu eski çağlardan bu yana çok büyük bir övgüyle anlatılmaktadır. Arap Yarımadasında “Ölümsüzlük Bitkisi” olarak kullanılmıştır. Yüzyıllardır medeniyetlerin arasında gezen Adaçayını suda demleyerek içilmesini Fransızlar bulmuşlardır. Kokusunun etkilerinin dilden dile gezinmesini sağlamışlardır. Tabi ki bir “Fransız çayı ve bitkisidir” demiyoruz Adaçayı için. “Kokusuyla Efsanelere Geçmiş Bir Bitki Esansı…” dedik biz. Bakın şifalı bitki kitaplarında Adaçayı efsanesi nasıl anlatılıyor?

“Kutsal Meyremana, Bebek İsa ile Herodes’un gazabından kaçmak zorunda kaldığında, kendisini saklamaları için, çayırdaki tüm çiçeklerden yardım istemiş, ama hiçbir çiçek ona yanıt vermemiş. İşte o zaman adaçayı eğilmiş ve Meryemana sığınacak bir yer bulmuş. Onun sık ve koruyucu yapraklarının arasına girerek Herodes’un askerlerinden saklanmış ve askerler onu görmeden geçip gitmişler. Tehlike geçiştirildikten sonra, saklandığı yerden çıkan Meryemana, tatlı sesiyle adaçayına şöyle demiş: Bu andan sonra sonsuza dek insanların en çok sevdiği çiçek sen olacaksın. Seni, insanları tüm hastalıklardan koruyacak kadar güçlü kılıyorum. Bana yaptığın gibi, onları da ölümden kurtar!” İşte o zamandan beri adaçayı, insanları iyileştirmek ve onlara yardım etmek için her yıl yeniden çiçekleniyor.”

Bitki çaylarının o müthiş kokusunu seviyorsanız eğer, en sevdiğiniz yaratıcı mumlarınız için sırrı efsanelerde saklı Adaçayı Mum Esansı ile kendi efsanenizi yazabilirsiniz!

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…