(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Ayçiçek Çekirdeği Mumu

 130,00 990,00

Ayçiçek Çekirdeği Mumu (Sunflower Seed Wax). El yapımı kozmetik üretimi içindir.

INCI : Helianthus Annus Seed Wax

Origin : France (Fransa)

CAS No : 1286 68 63 47

Stok kodu: SUNFLWAX Kategoriler: , ,

Açıklama

Ayçiçek Çekirdeği Mumu – Sunflower wax

Günebakan bir başka adıyla ayçiçeğini hepimiz biliriz. Özellikle cilde sağladığı fayda tartışılmaz. Bir de bu güzel çiçeğin arkasındaki mitolojik hikayeyi dinlesek. Ayçiçek Çekirdeği Mumu – Sunflower wax.

Bir ayçiçeğine baktığımızda sarı ve duru bir güzellik görürüz. İşte tamda böyle altın rengi saçları olan ve güzelliği ile çiçekleri bile kıskandıran bir Pers prensesidir Clytie… Koca dünya ona aşıktır ona o ise yalnızca birine. Bir gün kırlarda gezerken rastladığı güneş tanrısı olan Apollon’a. Ancak aşkına karşılık bulamaz. Dağ tepe tırmanıp Apollon’u görmek ister ancak Apollon onu değil, kız kardeşini seçmiştir. Clytie umudunu kaybetmez. Tüm gün güneşi takip eder, uzun yollar gider. Ancak bir gün dayanamayıp bitap düşünce toprakla buluşur bedeni… Öyle bir aşktır ki bedeninden yeşeren ayçiçekleri de tüm gün aşkın peşinde güneşe bakıp dururlar… Peki neden adları ayçiçeği olur? Çünkü ay, güneşten topladığı ışıkla aydınşatır geceyi. Tıpkı Clytie’nin aşkından aldığı güçle sonsuz olması gibi!

Mucizevi aşkların bizlere bıraktığı anıları gerçekle birleştirip şifaya dönüştürmek en keyifli hobi olmalıdır, değil mi? Tıpkı aşkın kalpleri yumuşattığı gibi ayçiçeği tohumuyla ürettğimiz doğal wax ürünümüz de cildinizi yumuşatır. A ve E vitamini bakımından oldukça zengin olan ayçiçeği ciltte oluşan hassasiyet duygunuzu azaltarak, cilt onarımını sağlar. Özellikle soğuk havalarda ciltte oluşabilecek hassasiyeti önlemek amacıyla krem, sabun, banyo topu ve kozmetik ürünlerinizde kullanabileceğiniz ayçiçeği tohumundan elde edilen mum, cildinizi pamuk gibi sarar. Ölü derileri nazikçe temizlerken, sağlıklı bir cilde sıkıca sarılır!

Belki aşkın sonsuzluğuyla kutsayıp, aşk acısına derman olmayız ama cildiniz ve doğallığınız bize emanet… Cildinizi Sabunaria’nın katkı maddesi içermeyen ürünleri ile güvende tutmak, kendi ürettiğiniz ürünlere doğal içerikler hazırlamak en doğal hakkınız! Biz de hakkınızın sonuna kadar yanındayız! Doğal içerikli, çevre dostu ve sadece ayçiçeği yağı kullanılarak elde ettiğimiz ayçiçeği mumu ürünümüzü iç rahatlığı ile kullanabilir, sevdiklerinize sonsuz bir aşkın masalını hediye edebilirsiniz!

Hoşunuza gidebilir…