(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Ayçiçek Çekirdeği Mumu

 40,00 250,00

Ayçiçek Çekirdeği Mumu (Sunflower Seed Wax). El yapımı kozmetik üretimi içindir.

Temizle

Açıklama

Ayçiçek Çekirdeği Mumu (Sunflower Seed Wax)

INCI Adı: Helianthus Annus Seed Wax

Ayçiçeğinin kimyasal içermeyen bir hidrojenasyon işleminden geçerek mum yapısına getirilmesidir. Ayçiçeğinin kökeni Fransa’dır.

Bu mum yapısının erime noktası yaklaşık 65 derecedir. Bu maddenin kullanım alanı çok geniş olup cilt bakım ürünlerinden, saç maskelerine, doğal mum yapımından, araba yüzeyi parlatıcısına kadar birçok alanda kullanılabilir.

Diğer mumlardan farkı yağ asidi açısından çok daha zengin olmasıdır. Yağ-su çözeltilerinde iyi bir katalizördür. Yapacağınız mumlarda güzel bir taşıyıcıdır, içerisine koyacağınız diğer esans yağlarla çok güzel harmanlanır. Özellikle çay ağacı, papatya gibi esans yağlarla kullanabilirsiniz.

Bitkisel bir içerik olsa da besin olarak tüketilemez. Paraben, kısıtlanmış koruyucu, renklendirici içermez, genetiği değiştirilmiş ham maddelerden üretilmemiştir, ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen vegan bir üründür bu nedenle güvenle kullanabilirsiniz.

Oda sıcaklığında sert olan ayçiçek mumunu daha kolay eritebilmeniz ve reçetenize göre gramajını ayarlayabilmeniz için tane tane olan ayçiçek mumlarından almanızda fayda vardır. Ayçiçek mumu sert haldeyken kesmeniz zor ve zahmetli olabilir bu nedenle tane tane paketlenmiş bu mumlar sizin işinizi çok daha kolay hale getirecektir.

Hoşunuza gidebilir…