(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Babassu Yağı ( Katı) – Babassu butter

 38,00 300,00

Babassu yağı (Babassu Oil).  Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Orbignya Oleifera

Origin : India (İndia)

CAS No : 9107-89-21

Üretim Metodu / Method of Production : Cold Press (Soğuk Pres)

 

Açıklama

Babassu Yağı Nedir?

Tropik ormanların verimli florasından insanlık hizmetine sunulmuş muhteşem armağan Babassu. Güney Amerika kıtasında Brezilya kuzeylerinde doğanın eczanesinden bizlere armağan olan bir tür palmiye ağacından elde edilen çok değerli bir yağ. Babassuyu değerli kılan ise bizlere sağladığı yararlar zinciri. Biraz değinelim; Babassu öncelikle kendi organizmamızın sentezlediği yağları düzenler. Yani gereksinim duyulanların üretimini arttırır, o an için gereksiz olanların sentezlenmesini yavaşlatır. Bir orkestra şefi adeta. Düzenli yağ salınımı cildimizin bakımını yapar, besler ve yumuşacık olmasını sağlar. Babassu çok hızlı emilerek hızlı etki eder . Bu arada cilt üzerinde yağ tabakası kalmamış olur. Yapısında bol miktarda tokaferol yani E vitamini içerdiği için E vitamininden beklenen tüm yararları sağlar. Çok güzel bir deodoranttır. Tüm kötü kokuları vücudumuzdan kovalar. Mis gibi bir ten kokusu sağlar. Hem de en doğal haliyle. İçeriğinde ki fitosteroller, E vitamini, Laurik asit ve diğerleri harika bir kombinasyondur. Pedikür bakımında şaşırtıcı sonuçlar verir. Tırnak bakımı çok önemli ve bakım süreci zor bir işlemdir. Tırnak dokusunu besleyerek gerektiği oranda sertleşmeyi sağlar. Daha önemlisi tırnak kenarlarında oluşan sert deri çıkıntılarını yani bunlara tırnak dikeni yada tırnak çivileri denir bunların oluşumunu engeller. Yani tırnak etrafında ki dokuları besleyerek ve yumuşatarak onların doğal süreci için ortam hazırlar. Fiziki yapısı oda sıcaklığında katı haldedir. Ancak vücut ısısı ile temas ettiğinde hemen sıvı hale geçer. Tıpkı Hindistan cevizi yağı gibi.

Babassu  bitkisel yağı, Brezilyanın kuzey bölgelerinde yetişen bir tür palmiyenin seçilen yapraklarından işlenerek elde edilir. Oda ısısında katı haldedir. Ancak avuç içerisine alındığında kolayca erir. Bu fiziksel özelliğinden dolayı Hindistan cevizi yağına çok benzer.

 

Babassu Yağı Faydaları

Cildin doğal sentezlediği yağları adeta yeniden düzenler. Onlarla bir bütünlük sağlar. Cildi emildikten hemen sonra yumuşacık yapar. Çok kolay ve çok hızlı emilime uğrar. Bu nedenden ötürü yağ izi bırakmaz. Yüksek oranda tokaferol (E vitamini) içerir. Bu nedenle E vitamininin tüm efektlerini sağlar. Adeta doğal bir deodoranttır. Tüm vücut kokularını absorbe eder.

Yorgun ve bakıma ihtiyacı olan cilt için içerdiği laurik asid, E vitamini ve fitosterollerle  mükemmel bir karışım oluşturur. İçeriğindeki E vitamini sayesinde serbest radikallerin stresine engel olur. Cilt de sağlıklı hücrelerin çoğalmasına yardım eder.

Sağlıklı tırnak ve tırnak etleri bakımını yapar. Tırnak kenarlarında oluşan sertleşmiş dokulara ve dikensi yapılara engel olur. Böylece harika bir el ve manikür bakımı sağlar. Tabi ki aynı işlev ayak tırnakları, kalınlaşan topuk dokusu içinde geçerlidir. Düzenli kullanarak bebek ayaklarına benzer ayaklara sahip olacaksınız. El ve ayak bakımlarınızı düzenli yaparak hem tırnaklarınızı besleyecek ve koruyacaksınız hem de tırnak kenarı etleri yumuşatarak dikensi yapıların oluşumunu engelleyeceksiniz.

Saçlarımızı sağlıklı ve doğal hale getirmek için öncelikle saç derisinin sağlıklı beslenen, yağı dengelenmiş, gerekli vitamin ve mineral desteği alınmış bir süreçte olması gerekir. Babassu bu süreci çok iyi yönetmektedir. Yumuşak, şekil alabilen parlak ve dolgun saçlar için için Babassu ile bakıma almak gerekir. Aynı mantıkla erkeklerde sakal bakımı için de bilinen güçlü bir bakım yöntemidir. Sert sakal kıllarını yumuşatır ve parlaklık sunar. Güzel bir konfor değil mi? Saç derisi sağlıklı ve bakımlıysa saçlarınızda sağlıklı ve bakımlı olur. Saç derisinde ve saçlarda hızla emilir. Kısa bir süre sonra yağ izi kalmaz. Yumuşacık ve parlak saçlara kavuşacaksınız. Tabi hep saç diyoruz ama sakallı beyleri de düşünmek gerekir. Sakal bakımı için en iyisi Babassu yağıdır. Yağ izi bırakmaz, çok hızlı emilir. parlaklık verir ve sakallara kolayca yön verebiliriz. Yada sakal traşı sonrası ideal  bir bakım ve yumuşaklık sağlar.

Size özel kişisel bakım losyonu ve parfümü formülü vereceğiz. 400 gr Babassu yağı 2 adet E vitamini (ampul yada jel kapsül olarak)  ile karıştırılacak. Yaklaşık 40 santigrad derece ısıtın. Yani parmağımızı yakmayacak kadar. Bunu bir porselen kase içine alın. İçine daha önceden temin ettiğiniz taze çiçek yapraklarından bir sıra olacak şekilde karışımın içerisine yatırın. Üzerini streç ile kapatın. 12-24 saat bekletin. Daha yoğun koku isterseniz bu işlemi 2-3 kez tekrarlayın. İşte size hem cilt hem saç için hemde deodorant olarak koltuk altlarına uygulayacağınız mis kokulu bir ürün. Mevsimine göre çiçek seçebilirsiniz. Leylak, yasemin. portakal çiçeği, karanfil, gül denenmiştir çok güzel oluyor.

Mevsiminde toplanan taze ve mis kokulu çiçek yapraklarını (bir avuç) 150-200 ml sıcak babasu yağı içine karıştırın bir de bunun içine E vitamini kapsülü sıkarak ekleyin birkaç gün dinlendikten sonra tüm vücudunuza rahatlıkla kullanabileceğiniz harika bir krem, deodorant elde edersiniz.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…