(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Bentonit Kil

 20,00 50,00

Bentonit kil (Bentonite Clay). Kozmetik ve sabun üretimi için uygundur.

Origin : Italy (İtalya)

CAS No : 1302-78-9

Stok kodu: BENTKIL01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Bizler Ürünü Olan Her Hikayeyi Çok Severiz Hele Ki Hikaye Bizim Topraklarımızda Yaşıyor İse… Osmanlı’nın “Yaşayan Toprak” Hikayesi: Bentonit Kil

Toprak bize ihtiyacımız olan her ürünü veren olağanüstü bir kaynaktır. Bizim evimiz, derdimize devamız, yegane mirasımızdır. İşte bu mirazlar arasında en önemli yere sahip olanlardan biri de bentonit. Bentonit volkanik yapıda bir kil olup, Osmanlı döneminde “yaşayan toprak” olarak adlandırılmıştır. Salgın hastalıkların önlenmesi ve bağışıklık kazandırılması için hasta kil ile yıkanırdı. Cilt üzerinde görülen ağır tahriş ve bazı cilt hastalıklarında da yine ilk başvurulan oluyordu.

Toprağımızın geçmişinden kalan bu miras bugün de pek çok alanda yaygın olarak kullanılıyor. En yaygın olduğu kullanım alanı ise kişisel bakım sektörü olarak göze çarpıyor. Gün içerisinde maruz kaldığımız kirli hava cildimizin gözeneklerinin kapanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ciltte akne, sivilce ve benzeri sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Bentonit kil ile kil maskesi yapabilirsiniz. Hem cildinizi besler hem de siyah noktalardan kurtulmanıza yardım eder.

 

Bentonit kil aynı zamanda lapa haline getirilerek krem halinde de kullanılabilir. Kaşıntı ve döküntü olan cilde krem şeklinde uygulandığında yine faydalı olabilmektedir. Yine saçlı deride oluşan kaşıntı ve kızarıklıklar için de bentonit ile saç bakım kremi yapmanız mümkündür.

Aynı zamanda hayvan dostlarımızın temizlik rutini için de idealdir. Kil ile hazırlayacağınız bir şampuan eminiz ki evcil dostunuzun da çok hoşuna gidecektir.

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…