(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Çilek Ekstraktı – Strawberry Extract

 160,00 600,00

Çilek Ekstraktı. Kozmetik üretimi içindir.
Gliserin Bazlıdır. Suda Çözünür.

Inci name: Water, Glycerin, Fragaria Vesca Fruit Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Stok kodu: CLKEKS Kategoriler: , , ,

Açıklama

ÇİLEK EKSTRAKTI – Strawberry Extract

Tartışmasız dünyadaki en güzel kokulu ve lezzetli meyvelerinden birisi çilek… Hatta kalp şeklinde lezzetli meyvenin küçücük tohumlarından Bitkisel Ekstraklar yapılıyor! Aynı zamanda Çilek Ekstraktı doğal şampuan, krem, cilt serumu ve losyon yapımlarınız için ideal! Hatta cilt maskesi ve saç maskesi yapımlarında da kullanılıyor. Saç bakım ürünü yapımında göz bebeği! Bu yüzden güzellik ve kozmetik sektöründe

Strawberry Extract olarak da anılıyor… Bu yüzden Doğal Ekstraklar serimizin en sevilenlerinden çileğin ne işe yaradığını birlikte araştıralım…

Çilek nedir? Neden çileği çok seviyoruz?

En sevdiğimiz meyvelerden çilek çok yıllık, otsu yeşil bir bitkidir. Bununla birlikte yüzeysel kök oluşturur. Fakat yaprakları üç parçalı ve kenarları dişlidir. Başka bir deyişle çilek, gülgiller familyası içinde yer alan bir bitki cinsi ve bu cins içinde yer alan türlerin meyvelerinin ortak adıdır.

Çilek aynı zamanda bol miktarda A, B, C vitaminleri, kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineral maddeler içerir. Bu yüzden çileği çok severiz. Doğal şampuan, krem ve losyon yapımının en sevilenidir. Formülasyonlarımızda severek kullanırız. Saç maskesi, cilt maskesi, cilt serumu yapımı için idealdir.

Ekstrakt neden kullanmalıyız?

Bitkisel Ekstraktlar içerdiği vitamin ve mineraller dolayısıyla cilde birbirinden inanılmaz faydaları bulunmaktadır. Bunun yanında magnezyum gibi mineraller bakımından zengindir. Hatta vitaminler, serbest radikallerin neden olduğu biotin, folik asit, ellajik asit, vitamin B5, B6 ve C gibi bileşikler ile manganez gibi sorunlara karşı savaşan C vitamini içerir.

Öncelikle özellikle cilt bakımında çok önemli bir antioksidan ve yağ asidi kaynağıdır. Bu yüzden ürünlerinizde Sabunaria kalitesi ve temiz içeriğiyle Çilek Ekstraktı güvenle kullanabilirsiniz.

Cilt ve saçlarımız için faydaları nelerdir?

-Cilt serumlarında cilde fayda sağlayan harika bir likopen kaynağıdır.  Yaptığınız cilt serumlarınız için cildin elastikiyetini korumaya yardımcı olur.

-Özellikle akne, güneş yanığı, istenmeyen kesikler ve yanıklar gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde faydalıdır. Doğal krem ve losyon yapımınızda güvenle kullanılır. Bununla birlikte güneşin zararlı ışınlarından (UV) korur.

-Lakin en önemli faydalarından biri sivilce ve akne sorunlarına karşı mücadele etmesidir. Cilt maskeleri için tavsiye edilir.

-Ama içinde bulunan antioksidanlar, akne ve sivilce probleminde kullanılmasının temel nedenidir. Bu yüzden Doğal Ekstraktlar serisinden çilek özlerinden oluşturulan ekstraktlar sivilce probleminin tekrarlanmasını engeller.

-Bunun yanında gözaltı morluklarına da iyi gelmektedir. Cilt maskeleri kullanılırken aynı zamanda dudak kuruluğuna ve çatlaklarının azalmasında yardımcıdır.

-Şampuan ve saç maskesi yapımında idealdir. Hatta saç kepeklenmesini önlemesiyle bilinir.

-Üstelik diş plaklarını önleyip dişleri beyazlatmasıyla ünlüdür. Son olarak topuklarda oluşan çatlaklara karşı çok etkilidir.

Bundan böyle cilt serumu, şampuan, krem, losyon, saç bakım ürünü için güvenle kullanabilirsiniz. Temiz içeriği cilt maskesi ve saç maskesi yapımı için uygundur. Bitkisel Ekstraktlar serimizin en sevileni Çilek Ekstraktı stoklarınıza eklemelisiniz. Hatta Doğal Ekstraktlar kullanma keyfiyle satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr

Hoşunuza gidebilir…