(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Damla Sakızı Esansı

 22,00 165,00

Mastic  fragrance. Sabun üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: ESANS-DAMLA Kategoriler: ,

Açıklama

DAMLA SAKIZI ESANSI

Mastic fragrance.

Muhteşem Aroması ile Geleneksel Bir Seçenek!

Günümüzde halen kullanımı sürdürülmekte olan damla sakızı, eşsiz aromasıyla geleneklerimiz ile özdeşleşen gerek sakız hali, gerek özüyle birçok alanda kullanılarak son derece beğenilmektedir. Kokusunun içimizde bıraktığı o keyifli hazzı, temizlik kokusunun verdiği o muhteşem rahatlığı banyolarınızda yaşayabilir, Damla Sakızı Esansı’nı yaptığınız doğal sabunlarınızda kullanabilirsiniz. Ellerimizi her yıkadığımızda hissettiğimiz o muhteşem Damla Sakızı Esansı bizi sakinleştirecek, en keyifli zamanlarınızda kokusuyla bize huzur verecektir.

Antik çağlardan bu yana bilinen Sakız Ağacı, Türkiye’de Ege Bölgesi’nde bulunan Çeşme’de ve kısmen de Akdeniz Bölgesi kıyılarında görülmektedir. Damla Sakızı, sakız ağacından elde edilen bir reçinedir. Aslında sıvı olan damla sakızı güneşte kurutularak sert, yarı saydam damlacıklar haline getirilmektedir. Sakız Ağacı yapraklarını dökmediği için her mevsim yeşil kalabilen, çalı formunda bir bitkidir. Günümüzde damla sakızı üretimi sadece Sakız Adası’nda yapılmaktadır.

En sevdiklerinize, arkadaşlarınıza, ailenize, ofis çalışanlarınıza, çevrenizdeki herkese hiç tereddüt etmeden hediye edebileceğiniz Damla Sakızı Esans’lı sabunlarınız özel günlerde sevdiklerinizin sizi hatırlayabileceği en değerli hediyelerden biri olacaktır. Damla Sakızı Esansı’nın kokusu sizi sevdiklerinize hatırlatacak, onlarla yaşadığınız en güzel hatıralarınızı onlarında hatırlamasını da sağlayacaktır.

Agios Isodoros Efsanesi

Tarihin her döneminde ayrı bir öneme sahip olan Damla Sakızı Kokusu, efsanelerde dahi yer almıştır. Sakız Adası’ndaki yerel halk tarafından dile getirilen rivayete göre Homeros’un sakız ağaçları gölgesinde destanlarını kaleme aldığı ifade edilmektedir. Yalnızca bu bile sakız ağaçlarına başka bir gözle bakmanın sebebidir.

Diğer bir rivayet Aziz Agios Isodoros’un düşmanları tarafından sakız ağacı gölgesinde öldürüldüğüdür. Agios Isodoros’unda ağladığını gören sakız ağacının da ağladığı söylenir.

Doğal sabunlarını kullanmanın faydalarını, doğanın bizim için ne kadar değerli olduğunu, kendimizi sevmenin kıymetini, geleneklerimizi yaşatmanın önemli olduğunu bilmenin keyfiyle yapacağınız alternatif doğal içerikli sabunlar Damla Sakızı Esansı içeriğiyle yaptığınız tasarım sabunlarda banyolarınızın, iç mekanlarınızın da baş tacı olacaktır. Cildinizin istediği o tazeliği gün boyu yaşatacaktır.

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…