(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Defne Yaprağı Yağı – Laurel Leaf Oil

 145,00 2.100,00

Defne Yaprağı  Esansiyel Yağ (Laurel Bay Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI :Laurus nobilis leaves oil

Origin : Turkey (Türkiye)

CAS No : 8002-41-3

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

Stok kodu: DEFYAP01 Kategoriler: , , ,

Açıklama

DEFNE YAPRAĞI YAĞI

Laurel Bay Oil

Işıldayan bir cilt sadece birkaç defne yaprağı kadar uzağınızda!
Güzelliği ile göz alan; yaz kış yeşil kalan defne ağacı, ortalama 8 cm uzunluğundaki yaprakları, oval şekli ve sert yapısı ile artık şehirlerde bile kolaylıkla yetişebilmektedir. Akdeniz, Ege, Karadeniz ve Marmara Bölgesi’nde sıkça yetişen defne ağaçlarının boyları 8 metreye kadar uzayabilmektedir. Ülkemizde Bursa, İstanbul, Zonguldak, Kastamonu, Sinop, Balıkesir, Antalya, Rize, Muğla, Trabzon, Mersin, İzmir, Maraş ve Yalova’da yetiştirilir.
Defne yaprağı, yalnız aroması ile değil, içindeki antioksidan ve cilde nem desteği veren bileşenlerle özellikle doğal sabunlarda kullanılmaktadır. Defne yaprağından elde edilen “hidrosol” yani bitkisel sular, saç diplerine sürülerek saçın kepekten arındırılmasına destek olmaktadır; ayrıca deneyenler, bu suyun saçın uzamasına da yardımcı olduğunu belirtmişlerdir.
Defne Yaprağı Yağı; bilimsel adı “laurus nobilis” olan defne ağacının taze yapraklarının buhar damıtımı ile çıkarılmaktadır. Defne Yaprağı Yağı’nın faydaları arasında antiseptik, antibiyotik, antinevraljik, antispazmodik, analjezik, sedatif, vücudu temizleyici ve tonik bir madde olma gibi özellikleri bulunmaktadır.
Defne Yaprağı Yağı terlemeyi arttırmaktadır ve toksinlerin, aşırı tuzun, suyun ve yağın ter yoluyla vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu özellikle vücudun hafiflemesini sağlar. Ayrıca toksinlerin, tuzun ve suyun vücutta birikmesi nedeniyle oluşabilecek hastalıklardan vücudu koruduğu bilinmektedir. Bu harika yağ, vitaminler, mineraller ve cilt bakımı için son derece uygun olan antioksidanlar bakımından zengindir. Cildinizi temiz tutmak ve cildinize zarar verecek toksinlerden korunmak için destekçi olabilecek anti-inflamatuar ve anti-mikrobiyal faydalarını size sunmaktadır. Defne Yaprağı Yağı saçlarınızın sağlığını desteklemeye yardımcı olabilmektedir. Kepeğe karşı mücadele etmek için doğal bir çare olarak hareket edebilmektedir. Bu yağ, bitten kurtulmak için bile bir alternatif oluşturabilir.
Doğal sabun, losyon, krem, dudak balmları, şampuan yapımının aranan yağı Defne Yaprağı Yağı, kaliteli ürünlerinize kalite katacaktır!

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…