(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Elma Çekirdeği Yağı – Apple Seed Oil

 115,00 875,00

Elma Çekirdeği Yağı (Apple Seed Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Soğuk Sıkım Yöntemi İle Elde Edilmiştir.

INCI : Pyrus Malus Seed

Origin : Eastern Europe & UK (Doğu Avrupa & Birleşik Krallık)

CAS No : 85251-63-4

 

Cildi elestikiyet katarak cildi genç yapan kollajen üretimini ve üretimini aktive eder

Stok kodu: APPLESEED Kategoriler: , ,

Açıklama

ELMA ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Apple Seed Oil

Dünyaca Ünlü Modellerin Seçimi…

Elmayı neden severiz? Hepimiz bazı şeyleri çok sevdiğimizde, hayatımız boyunca zaman zaman kendimize bu soruyu sormuş ve durumumuza uygun cevaplar vermişizdir. Bir şeyi sevmek edilgen değil etken bir olaydır. Sevdiğimiz şeye kapılmak değil, o şeyin içinde olmaktır. Elma ağacının parlak kabuklu, kırmızıdan beyaza değin türlü renklerde, hoş kokulu, ekşi ya da tatlı, sert ya da gevrek dokulu, ufak çekirdekli, besince çok değerli elma meyvesini hepimizin sevmesinin nedeni de budur belki…

Asya ve Avrupa’da 1000 yıldır yetiştirilmekte olan, Avrupalı sömürgeciler tarafından Kuzey Amerika’ya öncelikle getirilen, Orta Asya’da çıkmış ve sonrasında tüm dünyaya yayılmış, Hıristiyan dini geleneklerinin kültüründe mitolojik ve dini önemi çok yüksek olan Elma Yağı, diğer adıyla Elma Çekirdeği Yağı olarak bilinen bu efsanevi yağ, günümüzde doğal sabun ve krem yapımından, şampuanlara, losyon üretimlerinden, dudak balmlarına kadar kozmetik alanında kullanılarak gün geçtikçe popülerlik kazanmıştır.

Yapılan araştırmalar, elma tohumlarının yüksek değerde protein ve yağ içeriğine sahip olduğunu göstermektedir. Elmanın ne kadar faydalı olduğu aşikar bir durumdur. Elma Çekirdeği Yağı’ da elma tohumlarında bulunabilen bir yağdır. Elma çekirdeğinden elde edilen yağın da faydalı olması, hepimizin çok sevdiği elmanın değerine değer katmaktadır.

Elma Çekirdeği Yağı’nda amino asitler yani magnezyum, fosfor, potasyum, kalsiyum ve demir bulunur. Aynı şekilde liflidir. Normal kükürt ve birçok diğer aşındırıcılara sahiptir. Bu yüzden cildimizin ışıl ışıl ve yumuşacık olmasını sağlayan temizleyiciler, kremler, dudak bakım kremleri ve saç ürünlerinde sabitleyici olarak kullanılır. Elma Çekirdeği Yağı’nda bulunan çeşitli vitamin, mineral ve besinler, doğal sabunlarımız ve ürettiğimiz diğer bakım ürünlerimizi kullanırken el ve vücut bakımımızın tazeliği, yumuşaklığı temiz ve ferah hissiyatı ve içimize verdiği huzur sebebidir.

Son dönemlerin en çok değerlendirilen, stoklarda biriktirilen yağ kaynakları arasında Elma Çekirdeği Yağı gelmektedir. İçeriğinde anti-bakteriyel bulunduğu için mikrop ve bakterilere karşı koruma sağlar. Doğallığı için uğraştığımız, güzel görünmesi için bakımını ihmal etmediğimiz saçlarımızı da ayrıca korur ve saç köklerinin yenilenmesine olanak tanır.

Şüphesiz elmalar, Tabiat Ana’nın bizlere sunduğu, kutsadığı en şaşırtıcı ve egzotik meyvelerinden biridir. Güzellik merkezlerinde, yapılan masajlarda, cilt bakımlarında, doğal sabunlarda, tercih edilen şampuanlarda, en etkili losyonlarda cilt yenileyici aktivitesi ile, yüz ve vücut bakım ürünlerinde hayati bir birleşen olarak kullanılan Elma Çekirdeği Yağı yaptığınız ürünlerinizin en değerli parçası olacaktır!

Dünyaca ünlü modellerin fotoğraf çekimleri öncesinde vücutlarında parlaklık ve ekstra parlaklık yarattığı için, Elma Çekirdeği Yağı içeren ürünleri kullandığını da sizlere ufak bir dip not olarak sunmak istedik! Şimdi bu ekstra güzellik iksiri Elma Çekirdeği Yağı’nı malzeme listelerinizin en başına almanın tam zamanı!

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…