(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Hindistan Cevizi Esansı

 65,00 490,00

Coconut Fragrance. Sabun üretimi içindir. Sabuna renk verir.

 

Stok kodu: ESANS-HINCEV Kategoriler: ,

Açıklama

HİNDİSTAN CEVİZİ ESANSI

Coconut Fragrance

Tropikal Esintili Banyolar…

Hafif ve yoğun tadıyla efsane hindistan cevizi kokusu sabun üretiminde en çok aranan esanslar arasındadır. Tropikal bir bitki olması dolayısıyla banyolarda sıcaklık ve ferahlık kokusudur. Hindistan cevizi kokusunun verdiği yaz esintisiyle yaptığınız banyolar hiç şüphesiz en tatlı anlarınız olacaktır. Evlerde, ofislerde çok rahatlıkla kullanılabilen Hindistan Cevizi Esansı ile ilgili bazı bilgileri sizler için derledik…

Hindistan cevizine; İngilizcede “coconut”, Almaca’da “kokosnoot” ve İtalyancada “noce di cocco” denir. “Coco” kelimesi, İspanyolcada ve Portekizcede “kafa tası” demektir. Hindistan cevizinin insan kafasına benzemesinden dolayı bu meyve önceleri bu isimle anılmaktaydı.

Rivayete göre; “Portekizli ve İtalyan denizciler, tropikal iklimlerin hüküm sürdüğü coğrafyalara ilk kez ulaştıkları zaman, Hindistan’a giden başka bir yol bulmak için denize açılan Kolomb, 1453 yılında Bahama Adaları’na varır. Gittiği yerin Hindistan olduğunu düşünür. Dönüşünde yanında getirdiği insan kafasını andıran bu meyvelere, Hindistan’dan geldiği sanılarak hindistan cevizi adı verilir.”

Hindistan cevizi; karbonhidratlar, doymamış yağlar, lif, kalsiyum, demir, bakır, magnezyum, manganez, çinko ve selenyum bakımından oldukça zengindir. Ayrıca bol miktarda protein, sodyum, potasyum, niasin, pantotenik asit, piridoksin, riboflavin, tiamin, C, E, K vitaminleri içerir.

Tropik iklimlerde yetişen palmiye ağacı ailesinin tohum ve meyvesidir hindistan cevizi…Güney ve Güneydoğu Asya ve Pasifik adalarında yaşayan milyonlarca insan için çok yönlü ve vazgeçilmez bir gıda maddesidir. Kahverengi, lifli kabukları içinde beyaz yenilebilir eti bulunur. Dünyanın bu bölgelerinde hazırlanan hemen hemen her tarifte kullanıldığı için kozmetik sektöründe de en çok aranan malzemelerden biridir. Taze hasat edilen Hindistan cevizinin suyu, en yüksek elektrolit kaynaklarından biridir. Hindistan cevizi diğer meyvelerden farklı olarak içinde çok büyük miktarda su barındırır. Bu özelliği nedeni ile olgunlaşması beklenmeden suyunu içmek için de hasat edilir. Olgunlaştığında ise halen bir miktar su içerir. Yenilebilir etli kısmı olgunlaşmanın çeşitli evrelerinde farklılaşır.

Şimdi bu inanılmaz tropik esintiyi banyolarınızda kullanmanın zamanı geldi!

Hindistan Cevizi Esansı’nı listelerinize ekleyebilir, stoklarınızda bulundurabilir, özenle yaptığınız mis gibi hindistan cevizi kokulu ürünlerinizi online satışlarına sunabilirsiniz…

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…