(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Hodan Yağı – Borage Oil

 85,00 625,00

Borage/Hodan yağı. Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Borago Officinalis Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil.

OriginTurkey (Türkiye)

CAS No : 84012-16-8

Üretim Metodu / Method of Production : </strong&amp;amp;amp;gt;&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;lt;em&amp;amp;amp;amp;amp;gt;Cold Press (Soğuk Pres)&amp;amp;amp;lt;/strong&amp;amp;gt;&lt;/strong>

Stok kodu: HODAN01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Hodan Yağı Nedir? – Borage Oil

Borago officinalis bitkisinin tohumlarının preslenmesi ile elde edilmektedir. Ana vatanı Suriye dir. Benzer iklim içeren ülkelere buradan dağılmıştır. Arı bitkisi de denir. Bazı yayınlarda Hodan çiçeği veya tohumu yağı diye de adlandırılır. Borage oil yada Hodan tohumu yağı epeyce şifalı bir bitkisel yağdır. Bileşenleri çok güçlüdür. Omega 6 yağ asiti olan Gama-linolenik asit açısından zengindir. Dolayısıyla cilt sağlığı için önemli işlevleri vardır. Tarih de birçok kültürlerde alternatif tıp da önemli bir seçenek olarak hep önde olmuş ve bir çok sıkıntıda kullanılmıştır. Hodan Yağı ne işe yarar?

Borage oil faydaları nelerdir?

Borage yağında bilinen en yüksek oranda Gamma-linoleik asit (GLA). Bunu Omega 3 yada Omega 6 olarak da isimlendirebiliriz. Bu içerik çoklu doymamış yağ asitlerinden oluşur. Güçlü anti oksidan etkisi vardır. Cilt yapısında fizyolojisinde çok önemli ve olumlu rol alırlar. Cilde parlaklık verir, pürüzsüz yapar . Aynı zamanda Hodan yağı, bu yağ asitlerine ek olarak steroller, tokoferoller ve saponinler gibi diğer fitokimyasalları da içerinde barındırmaktadır. 

Hodan Yağı ne işe yarar?

  • Borage oil, kuru ve tahriş olmuş ciltleri yatıştırmaya yardımcı olmaktadır. Kolayca cilt tarafından emilmektedir. Dolayısıyla hassas ciltler için kullanılabilmektedir.
  • Cildin dış katmanını güçlendiren yağ asitleri içermektedir. Bundan dolayı kirleticilerden ve alerjenlerden kaynaklı hasara karşı koruyucu görevi görmektedir.
  • Yaş ilerledikçe çevresel faktörlerede bağlı olarak cildimiz elastikiyetini kaybetmektedir. Çünkü kolajen üretimi azalmaktadır. Hodan yağı, dış etkenlerin neden olduğu oksidatif strese karşı cildi savunmaya almaktadır.
  • Borage yağında bulunan GLA, sağlıklı cilt hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunmaktadır. Dolayısıyla yara izlerinin hızlı bir şekilde azalmasına etki etmektedir.

Borage bitkisel yağı yağ asitleri açısında çok yoğun bir yağdır. Bu nedenle genellikle diğer aromatik yağlar içine alınarak kullanılması önerilmektedir. Devedikeni yağı, jojoba yağı ve tatlı badem yağı ile hem kolay karışır hem de sinerji oluştururlar. Bu sağlıklı yağ asitleriyle yüklü Borage yağı karışıma girdiği diğer aromatik yağlarla özeellikle cildiniz için ideal bir alternatif olacaktır.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…