(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Karanfil Ekstraktı – Clove Extract

 150,00 575,00

Karanfil Kökü Ekstraktı. Kozmetik üretimi içindir.
Gliserin Bazlıdır. Suda Çözünür.
Inci name: Water, Glycerin, Eugenia Caryophyllus Leaf Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Stok kodu: KRNEKS Kategoriler: , , ,

Açıklama

KARANFİL EKSTRAKTI

Hepimiz onu çok seviyoruz. Özellikle Karanfil Ekstraktı aromatik tadı, bitkisinin tomurcuklarından oluşturulan ekstresi ile çok popüler. Aynı zamanda cilt için antimikrobiyal özellikleri ile çok satılmaktadır. Doğal Ekstraktlar olarak kullanılmaktadır. Hatta cilt serumu yapımı, şampuan yapımı, krem yapımı ve losyon yapımı onunla oluyor. Bunun yanında Karanfil Ekstresi saç bakım ürünü ve saç maskesi yapımı esansında harikalar yaratmaktadır. Hatta cilt maskesi yapımı için ideal. Bu yüzden Bitkisel Ekstraktlar arasında. Son olarak işte Karanfil Ekstraktlar ile ilgili merak ettikleriniz.

Karanfil Ekstresini neden tercih ediyoruz? Kullanılan formülasyonlarda faydaları nelerdir?

Karanfil Ekstresi eugenol denilen maddeler içermektedir. Öncelikle bu bileşik ağrı kesici özelliği de sahiptir. Hatta cildi sakinleştirildiğiyle bilinmektedir. Ayrıca antioksidan etkisi vardır. Aynı zamanda serbest radikallere karşı cildi korumaya yardımcı olmaktadır. Bitkisel Ekstraktlar listesindedir. Çünkü potansiyel radikalleri etkisiz hale getirir. Bundan dolayı cilt temizliğinde büyük etkileri bulunmaktadır. Özellikle doğal bir antiseptik özelliğindedir. Bununla birlikte cildi canlandırarak etkilemektedir. Lakin cilt dokusunu canlandırmaya faydası vardır. Şampuan yapımı, krem yapımı, losyon yapımı aşamalarında yardımcı bir bileşendir.

Karanfil Ekstraktı cildin daha parlak görünmesini sağlar. Bununla birlikte cilt tonunu eşitlemede etkilidir. Üstelik ciltteki leke veya koyulukları azaltır. Bu nedenle cilt üzerindeki bakterilere karşı savaşır. Doğal Ekstraktlar statüsündedir. Cilt serumu yapımı ve cilt maskesi yapımı için kullanılır. Bu yüzden Karanfil Ekstresi saçlar için de çok faydalıdır. Karanfil Ekstresi bunun yanında saçları derinlemesine temizleyerek parlaklık verir. Son olarak saç diplerinin kaşınmasında yatıştırıcı özelliği vardır. Hatta saçların dökülmesini önlediğiyle bilinir. Bu yüzden saç bakım ürünü ve saç maskesi yapımı için idealdir.

Karanfil Ekstraktı Sabunaria kalitesi ile şampuan yapımı, krem yapımı ve losyon yapımı için kullanılabilir. Ayrıca saç bakım ürünü yapımı ve saç maskesi yapımı içinde faydalıdır. Bunun yanında Karanfil Ekstresi tüm cilt serumu yapımı, cilt maskesi yapımı için güvenle kullanılabilir. Bununla birlikte Bitkisel Ekstraktlar listenizde mutlaka olmalıdır. Aynı zamanda Doğal Ekstraktlar arayış sürecinizde sizlerledir. Bu yüzden verdiğiniz hediyelerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir ekstredir. Üstelik temiz içeriklidir.

 

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr

Hoşunuza gidebilir…