(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Karanfil Esansı

 65,00 490,00

Clove fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-KARANFİL Kategoriler: ,

Açıklama

 

KARANFİL ESANSI

 

Sabun Esansı deyince ilk aklımıza karanfil esansı gelir. Bu nedenle doğanın bizlere sunmuş olduğu en güzel nimetlerindendir. Özellikle bitkisel güzellikler içinde en özel yere sahip olanıdır. Kokladığımızda yaşadığımız o mistik duyguları hatırlatır. Kadife gibi yumuşacık bir tarafı vardır. Aynı zamanda keskin kokusu yaşamımızın parçasıdır adeta! Bu nedenle kokusunda hayat bulduğumuz karanfil ortamdaki kötü kokuları uzaklaştırmasıyla meşhurdur. Böylelikle Evde Doğal Sabun Yapımı ve Soğuk Üretim Sabun Yapımı esnasında en çok tercih edilen kokudur. Kısacası yiyecekler ve içeceklerimizde bolca kullanmayı sevdiğimiz karanfil kokusunun özel yapısı bulunur. Güzellik ve kozmetik sektöründe de çokça kullanılmaktadır.

Karanfil kokusunun efsanesi var mı?

Efsaneye göre “Artemis dağlarda avlanırken bir çobana rastlar. Çoban kaval çalmaktadır. Kavalı ile koyunları ürküttüğünü düşünen Artemis çabana kötü davranarak görmesini engeller. Fakat pişman olur. Lakin Artemis çobanın gözlerinde karanfilin çıktığını görür. Artemis öfkesinin kurbanı olmuştur.” Bu nedenle karanfil masumiyetin simgesi olmuştur. Son olarak el yapımı doğal sabunlarınızda ve ürünlerinizde masumiyet ve iyi niyet elçisi olacaktır.

Sabun Esansı Sabunaria kalitesi ve temiz içeriğiyle kokusunu sizlere karanfilin en güzel özlerinden oluşturulmuş,  yumuşak ve keskin bir koku olarak tarif edebiliriz. Bilimsel olarak günümüzde halen koku derecesini ölçecek bir cihaz bulunamamasından dolayı, koku algılama eşiği hepimiz için farklı olabilir. Bu yüzden Evde Doğal Sabun Yapımı keskinlik derecesini koku eşiğiniz belirleyecektir. Yaptığınız Soğuk Üretim Sabun Yapımı sırasında kullandığınız miktar bu dereceyi algılamanızı sağlayacaktır. Oysa koku değerlendirmesi yapılabilseydi, karanfil kokusu tabi ki yüksek değere sahip bir baharat kokusu olduğu tespit edilebilecekti.

Karanfil bize nasıl mesajlar verir?

Karanfilin anavatanı Endonezya’dır. Öncelikle Molus Adasın’da rastlanmıştır. Madagaskar’da karanfil hasat edilmektedir. Yalnız Hindistan’da çoğunlukla yetişmektedir. Karanfil ağaçta yetişir. Bu ağaç birkaç metre yüksekliğe erişince tomurcuklanmaya başlar. Bunun yanında çiğnendiği zaman nefesi tazeleyen karanfil, öğütülerek de baharat şekliyle kullanılabilir. Çünkü kokusu enfestir.

İnsanlar gibi bitkilerinde kendilerine özgü bir dili vardır. Çiçeklerin anlamları türlerine göre değişiklik gösterebilir. Karanfilin de verdiği mesajlar vardır. Anonim olarak karanfil “masumiyet” demektir. Bu yüzden yaptığınız el yapımı ürünlerinizde Sabun Esansı kullanabilirsiniz.

Son olarak Evde Doğal Sabun Yapımı ve Soğuk Üretim Sabun Yapımı ile karanfil kokusuyla yaptığınız banyo malzemeleri kalitesiyle sizleri büyüleyecektir…

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…