(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Karpuz Esansı

 22,00 165,00

Watermelon fragrance. Sabun üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: ESANS-KARPUZ Kategoriler: ,

Açıklama

KARPUZ ESANSI

Watermelon fragrance.

Denizin, güneşin, sahilin, tatilin müthiş heyecanının kokusu…

Yaz mevsimi! Tatildesiniz… Bronzlaşmakta olan teninizin sıcakta kavrulduğunu hissediyorsunuz… Denize girmek istiyorsunuz; suya attığınız ilk adımda içiniz suyun ısısından tedirgin oluyor. Masmavi denizi hissettikçe minik ter damlalarıyla dolan vücudunuz ürperiyor, ilerledikçe yumuşacık deniz kumunun ayağınızın altında kaygan bir etki yarattığını anlıyor, keyifleniyorsunuz… Tam uçsuz bucaksız derin sonsuzluğa doğru kulaç atmanın vakti geldiğinde hafif esen rüzgarın da etkisiyle gelen esintiyle beraber sıcacık, tatlı, aromatik, tropikal bir koku duyuyorsunuz… İşte şimdi buz gibi bir karpuzun en derinden gelen kokusu size aradığınız o mutluluğu vermeye hazır! Sulu, kıpkırmızı karpuz kokusunun bedeninize, susuzluğunuza verdiği haz ise inanılmaz… İşte bu cennetin kokusu… Güneşin, sahilin, tatilin müthiş heyecanının kokusu!

A, B6, C vitaminleri, çok sayıda likopen, antioksidan, aminoasit içeren karpuzun faydaları saymakla bitmez. Özellikle içeriğindeki A vitamini cildinizi ve saçlarınızı nemli tutmaya yardımcı olur. Su oranı %92 olan karpuz tabi ki sadece sudan oluşmuyor. Magnezyum, potasyum, kalsiyum, karotenoidler de var…

Birçok esere konu olmuştur karpuz… Kaşgarlı Mahmut’un 1071 yılında yazdığı Dîvânü Lugati’t-Türk ve Ali Şîr Nevaînin yazdığı Muhakemetü’l-Lugateyn de ”karpuz” sözcüğünün Türkçesi “Büken” olarak geçmektedir.

Binlerce yıldır karpuz yiyoruz. Mis gibi kokusunu içimizde hissediyoruz. Arkeologlara göre 5 bin yıllık bir yerleşimde, meyve kalıntıları arasında karpuz çekirdekleri bulunmuş. İşte bundan dolayı “5 bin yıldır karpuz yiyoruz!” diyoruz! Mısır’da Tutankamun’un mezarında karpuza benzeyen oval biçimli şekiller de bize çok uzun yıllar öncesinden karpuzun varlığını anlatıyor.

Şimdi atölyelerinizde, evlerinizde yaptığınız sabunlarınızda Karpuz Esansı kullanarak, o tazeliği hissedebilirsiniz. Yazın tadını ellerinizi yıkarken, duş yaparken hatırlayabilirsiniz… En sevdiğiniz tatillerinizi saçlarınızın kokusuyla hayal edebilirsiniz…

Karpuz ilgili kaynaklardan bulduğumuz bir yazıyı sizin için derledik! Siz Karpuz Esansı’nı listelerinize eklerken, okumadan geçmeyin istedik…

“Evvel Zaman içinde memleketin birinde 80-90 yaşlarında fakat çok dinç ve genç görünümlü bir adam yaşarmış. Çevresinde bulunan herkes ona çok özenir ve ‘Bu gençliğin sırrı nedir?’ diye hep sorarlarmış. İhtiyar delikanlı bu sorulara hep gülüp geçermiş. Ama bu sorular devamlı ve sık sık sorulmaya başlayınca artık bunu cevaplamak istemiş.

-Efendiler! O gördüğünüz karpuz kilerde bir tanecikti, tekti. Ben hanıma git de başka getir dedikçe o kilere gidip geliyor aynı karpuzu getiriyordu. Bir kere bile “Aman be adam, deli misin nesin şu tek karpuzu ne taşıttırıyorsun bana defalarca…” demedi. Beni sizin önünüzde mahcup duruma düşürmedi. İşte ben bütün gençliğimi bu hanımıma ve bu karpuza borçluyum” demiş.

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…