(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kavun Esansı

 65,00 490,00

Melon Fragrance. Sabun üretimi içindir.

 

Stok kodu: ESANS-KAVUN Kategoriler: ,

Açıklama

KAVUN ESANSI

Melon Fragrance.

Serinleten, Kokusuyla Efsaneleşmiş Kavun Kokusu…

Yaz mevsimin habercisi olan birkaç şeyden biri olan kavun, kokusuyla aklımızı baştan çıkaran en özel aromalardan biridir. Kavun kokusu deyince aklımıza hemen serin, kavun kokulu sabunların bizlere verdiği ferahlık ve yaz ayı esintisi gelir. Tatillerde kavunların içine konan buzların biz mis kokusu şüphesiz bizi en güzel hayallere daldırmaya yeter de artar!

Kavun diğer kültür bitkileri ile karşılaştırıldığında oldukça yeni kültür tarihine sahiptir. M.Ö 3000 tarihinden önce bulunduğu düşünülmektedir. Kavunun gen merkezi Batı Afrika ve Hindistan’dır. Kavun sürüngen gövdeli bir bitki türü ve bu bitkinin iri meyvesidir. Olgunlaşmamış hali de tüketilir ki, bu haldeki meyvesine “kelek” dendiğini hepimiz biliyoruz.

Sodyum, potasyum, magnezyum, demir bakımından zengin olan kavun tam bir mineral ve vitamin deposudur. Cildin parlak görünmesini sağladığı bilinir. A, B, C vitaminleri ile bakır ve alfa-beta karotenlerini zengin miktarda içerir. Folat deposu olarak da dikkat çekmektedir. Cucurbitaceae ailesine mensuptur.

Kavun sıcak ve ılıman iklim meyvesidir. En iyi gelişmeyi 20-30 C arasında sıcaklıklarda gösterir. Biz bu yüzden “kavunun kokusu sıcacık, muhteşem bir aromadır” diyoruz. Çünkü kavun dediğimizde aklımıza keyif, tazelik ve yaz kokusu geliyor!

Şimdi banyolarınızda yaz esintisini hissedin! Doldurun küvetinizi… Kavun Esansı’nın muhteşem kokusu dolsun banyolarınıza… Elinizi, yüzünüzü yıkarken köpük köpük sabunlarınızla yazın keyfini siz de yaşayın! Vücudunuza istediği temizlik kokusunu Kavun Esansı versin… Tropikal bir esinti sarsın her yerinizi! Yaptığınız ürünlerde atölyelerinizde, evlerinizde, ofislerinizde, yaşam alanlarınızda bu hazzı sizler de tadın… Tıpkı bizlerin kokusunu ta içimize çektiğimiz Kavun Esansı ile tatili özlemeyin! Yazın keyfini çıkarın…

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…