(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Marula Tohumu Yağı – Marula Seed Oil

 205,00 1.600,00

Marula Tohumu Yağı ( Marula Seed Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Sclerocarya Birrea Seed

Origin : Madagascar (Madagaskar)

Üretim Metodu / Method of Production : Cold Press (Soğuk Pres)

 

Stok kodu: MARULAY Kategoriler: , , ,

Açıklama

MARULA TOHUMU YAĞI – Marula Seed Oil

Afrika’nın “her şeye iyi gelen” sarı meyvesi Doğanın muhteşem yüzünü gözünüzde canlandırın! Temiz ve güvenilir içerikli malzemeler ile atölyelerinizde, evlerinizde, çalışma alanlarınızda en iyi ve kaliteli malzemeler ile yapacağınız doğal sabunlar, kremler, losyonlar, saç bakım ürünleri ya da şampuanlar, dudak balmları için keyifli ürünler seçmeniz için birçok seçeneğiniz var! Şimdi de gözünüzde canlandırdığınız o muhteşem ürünlerin cildinize yansımasına izin verin! Afrika’nın en önemli kozmetik hammaddelerinden biridir marula yağı. Son derece iyi bir nemlendirici ve saç bakımı için değerli Marula Tohumu Yağı, içeriği bakımından en kıymet verdiğiniz bitkisel hammadde stoklarınızda mutlaka yer alması gereken bir üründür. Marula yağı nedir? Faydaları nelerdir?

Marula Yağı Nedir?

Marula ağacının tohumundan ya da meyvesinden, tohumların preslenmesi ve işlenmesiyle elde edilmektedir. Her şeye iyi gelen” tanımlaması ile yüzyıllardır kullanılmaktadır. Protein açısından zengin tohumları kuru ve çatlak ciltler için tam bir kurtarıcı olan Marula Tohumu Yağı, iyi bir nemlendiricidir.

Marula ağacının sarı renkteki meyveleri keskin aromalı, ekşi ve suludur. Orta boy bir portakalın 8 katı kadar C vitamini içermektedir. Bu yüzden vitamin yönünden çok kıymetli ve değerlidir. Meyvelerinin içindeki büyük tohumlardan Marula Tohumu Yağı elde edilir. İçeriğinde faydalı asit, yağ ve mineraller içermesi nedeniyle kozmetik sektöründe büyük bir yeri vardır.

Marula Tohumu Yağı yağ olmasına rağmen, yağlı bir yapısı bulunmamaktadır. İçerisinde keyifli, hafif ve harika bir antioksidan yağ içerir. Hızlı emilen yapısı cildinizi nemlendirir. C, E vitamini, yağ asitleri ve amino asitler açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Cilt üzerinde gözenekleri tıkamadığı bilinmektedir. Kuru ciltlerin ihtiyacı olan nemi kazanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda saçların yumuşak ve ışıl ışıl esintisinde, yağ dengesinde, elektriğini almasında mis kokulu sabunların kullanımında, el, yüz ve vücut temizliğinde yapısal olarak birçok görevi üstlenmektedir.

 

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…