(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Neem Yağı (Tesbih Ağacı Yağı) – Neem Oil

 42,00 320,00

Neem yağı (Neem Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Soğuk Sıkım Yöntemi İle Elde Edilmiştir.

INCI : Melia Azadirachta Seed

OriginIndia (Hindistan)

CAS No : 8002-65-1

Açıklama

Neem Yağı (Tesbih Ağacı Yağı) – Neem Oil

Hindistan ne kadar egzotik bir ülke. Aynı zamanda dünyada önemli bir botanik bahçesi gibi. Hayata dair birçok bitkiye anavatan olmuş. Buranın  yerli ırkı da neem için köyün eczanesi demişler. O kadar günlük hayatlarına girmiş ki bu adı vermişler. Neem doğal yağı tarihte dünden bugüne sır olmamıştır. Çok eskiden günümüze bir çok alanda kullanıldığı için sır değil artık. O kadar ileri gitmiş ki neem  ağacıyla yaprağıyla doğal olarak elde edilen yağı ile kutsal sayılmış. Ayurveda geleneğinde baş köşeye alınmış. Hindu geleneğinde Sağlığı sağlayan güneş anlamı yüklenmiştir. Hindistan halkının bu ağaca ve doğal ürünlerine yüklediği ilahi anlamlar mitolojik olarak geçmişten günümüze  neem doğal yağının önemini bu ülkede korumuştur. Son yıllarda tüm dünyada da önem kazanmasının gerekçesi de budur. Ayurveda geleneğinde hayatta iken üç adet neem ağacı diken ve yetiştiren kişi ölünce cennete taşınır.

Doğal neem yağının kozmetik özelliğinden bahsedeceğiz ama  önce şunu belirtelim. Çok önemli bir pestisitdir. Yani böcek , haşere kovucu özelliği vardır. Hayvanlar da aynı amaçla yüzyıllardır kullanılmış. Hayvan derilerinde yaşam bulan dış parazitlerden korumak için doğal neem yağı kullanılmış.

İçeriğine göz atacak olursak: Omega-9 da denilen oleik asid, palmitik asid, streaik asid, omega -6 yada linoleik asid, keratonidler, omega -3 denilen alfa linoleik asid ve tabi C-vit ve diğerleri.

Genellikle soğuk sıkım ve distilasyon  yöntemleri ile doğal olarak elde edilen neem yağı birkere cildi yatıştırır. Bu şu demek, rahatlık ve ferahlık verir. Nemi korur, UV ışıklarından korur. Kaybedilen nemi yerine koyar. Bu cilde yumuşaklık kazandırır. Kollajeni teşvik eder. Neem doğal yağı ile harmanlanmış el yapımı doğal sabunlar ile yapılan duş sonrası saydığımız tüm bu yararları vücudunuza kazandırmış olacaksınız . Ciltdeki gözenekleri folikülleri temizler. Cildin nefes almasını kolaylaştırır. Cilt tonunu düzenler. Cilt üzerindeki bu etkileri tabi ki saçlı deri üzerinde de etkilidir. Doğal el yapımı sabun ile yıkanmış saçlarda nem dengesi en iyi ortalama da kalır . Saç derinin PH derecesi korunmuş olur. Saç derisi ve saç tellerinde derin temizlik sağlanır.  Saçlar kökten uçlara kadar nemlenmiş ve temizlenmiş olacak. Tercihinizi sürekli olarak doğal el yapımı sabunlar dan yana kullanın. Doğal neem yağını kullandığınız balsamlar ve şampuanlar için 100 ml içine 5 damla olarak kullanabilirsiniz.   

Neem yağı palmitik, linoleik ve oleik asitler açısından zengin bir yağdır. Aynı zamanda içeriğinde vitamin E ve kalsiyum bulunmaktadır. Son zamanlarda saç bakım ürünlerinin vazgeçilmezi olmaya adaydır.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…