(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Okyanus Esansı

 80,00 590,00

Okyanus Esansı. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-OKYNS Kategoriler: ,

Açıklama

 

OKYANUS ESANSI

Soğuk denizin ferahlatıcı kokusuyla rahatlayın!

Estetik görünümüyle şık, sade tasarımlı banyolarınızda Sabun Esansı kullanabilirsiniz. Bundan dolayı ferah ve güzel kokusu ile okyanus yolculuğu yapmaya hazır mısınız? Üstelik yorgun geçen gününüzü yaptığınız sıcak banyolarda şenlendirebilirsiniz. Bu nedenle Okyanus Esansı temiz içeriğiyle en yeni esanslarımızdan biri olarak sizlere sunuldu! Evde Doğal Sabun Yapımı ve Soğuk Üretim Sabun Yapımı sürecinde banyolarınız yumuşacık bir koku ile ferahlayacak! Üstelik Sabun Esansı yaptığınız el yapımı doğal sabunlarınızın baş tacı olmaya hazır!

Okyanusların kokusu bizi nasıl etkiler?

Okyanuslar sonsuzluk kokusudur. Ancak dünyanın dört tarafındaki plajlarda derin, soğuk sularda mavinin en güzel renklerini görürüz. Çünkü kendine özgü kokusuyla okyanusun heybetli görüntüsünde bile ferahlarız. Üstelik deniz kumunu, okyanusun tuzunu,  hafif yosun kokusunun karışımını ta içimize kadar çekeriz. Böylelikle okyanus kokusu esintisini, yavaş yavaş denizden farklılığını, içimizde ayrıştırmaya başlarız. Kısacası gözlerimizi kapatıp hissettiğimiz ferahlık kokusudur. Bu nedenle penceremizi açtığımızda içeri dolmasını istediğimiz o sonsuz mavinin kokusudur.

Okyanus kokusu ürünlerinizde nasıl hayat bulur?

Sabunaria farkıyla sunduğumuz Okyanus Esansı kokusu da tam böyledir. Özellikle bin bir emek verip yaptığınız doğal sabunlarınız aynı zamanda sizleri büyüleyecektir. Anlatmak istediğimiz okyanus ferahlığını verecektir. Bu esansı kullanarak yıkadığınız saçlarınızın her telinde okyanus efsanesini yaşayacaksınız. Özellikle yaptığınız tüm el yapımı doğal krem, maske, scrup, el yapımı banyo topu, kozmetik ürünleriniz, doğal peelingleriniz okyanusun taze sularında olduğu gibi canlı ve temiz kokacaktır. Aynı zamanda emekleriniz okyanus kokusu ile hayat bulacaktır.

Efsanelere göre “okyanus” kelimesi nereden gelmiş?

“Okeanos, Yunan mitolojisinde, Uranus ile Gaia‘nın ilk çocuğu ve ilk Titan‘dır.

Tüm okyanusların kişileşmiş hali olan Okeanos, genelde kaslı bir adamın uzun sakallı ve boynuzlu yüzüyle simgelenirdi.

Okeanos’un alt kısmı bir yılanı andırıyordu.

Okeanos’un kardeşi olan bir başka Titan’la, Tethys‘le zaman geçirmesi üçbin deniz nymphelerinin oluşmasına neden oldu. 

Okeanid olarak da bilinen bu nymphelerin her biri ayrı bir ırmak, çay, göl ya da havuzun hakimleri oldular.

Bazı araştırmacılar Okeanos’un önceleri tüm tuzlu suları temsil ettiğini düşünüyorlar.

Bunun nedeni de o zamanlar Akdeniz ve Atlas Okyanusu‘nun çok fazla bilinmemesiydi.

Ancak daha sonra coğrafya geliştikçe, Poseidon neredeyse tamamı bilinen Akdeniz’i, Okeanos ise daha az bilinen Atlas Okyanusu temsil etmeye başladı.

En bilindik çocukları MetisAmphitriteEurynomeStyks ve Klymore‘dir. Okeanos, Thetis ve Themis ile birlikte Olimposlularla Titanların arasında geçen savaşa katılmamışlardır. 

Titanlar Savaşına katılmasa bile yüreğinden titanların kazanmasını geçirmiştir.”

Bu yüzden bu gün kullandığımız “okyanus” kelimesi buradan gelmektedir.

 

Evde Doğal Sabun Yapımı biliyoruz çok keyifli! Soğuk Üretim Sabun Yapımı da öyle… Sonuçta sizlerde Sabun Esansı ile yaptığınız el emeği ürünlerinizde derin denizlerin kokusunu yüreğinizde hissedebilirsiniz. Bu nedenle soğuk denizin ferahlatıcı kokusuyla sizde rahatlayın!

 

 

 

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…