(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Sabun Boyası – Bakır

 22,00 70,00

Doğal sabun sedef (mika) boyası. Doğal sabunlarınızı renklendirin.

Açıklama

 Mika Boyalar Nedir?

Mica, ışıltılı bir tozdur. Dolayısıyla “doğanın ışıltısı” olarak adlandırılmaktadır. Renkler beyazdan mora kadar 34 e yakın farklı silikat minerallerini temsil eder. Aynı zamanda sedef boya olarakta adlandırılmaktadır. Mika elde etmek için silikat mineralleri taştan özel bir yöntem ile çıkarılmaktadır. Daha sonra kullanım amacına göre boyutlandırılması gerekmektedir. Böylelikle çeşitli boyutlara sahip inte toz haline getirilir. Doğal kökenli olduğu için doğal ve organik kozmetik hammaddeleri listesinde tercih edilmektedir. Sedef boyaların kozmetikte kullanımı farklılık göstermekle beraber doğal sabun üretiminde, erit dök sabun üretiminde ve krem yapımında sıklıkla tercih edilmektedir.

Mika tozu nasıl renlendirilir?

Mika doğal mineralden üretilmektedir. Ancak sentetik olarak laboratuvar ortamında da yapılmaktadır. Doğal versiyonları muskovit mineralinden üretilmektedir. Muskovit minerali aynı zamanda kuvars ile aynı ailedendir. Sentetik olanları floroflogopit adı verilen muskovit mineralinin laboratuvarda oluşturulan versiyonundan yapılmaktadır. Fakat doğal yöntem ile sentetik yöntem arasında biraz farklılıklar olmaktadır. Sentetik mika daha yüksek saflığa sahiptir ve renk koyu ve kararlıdır. Genellikle ruj ve göz farı uygulamarında tercih edilir. Doğal mika da renk skalası elde edilebilmesi için doğal oksitler ile kaplanmaktadır. Böylelikle daha canlı renkler oluşturulmaktadır.

Mika Boyanın Kozmetikte Kullanımı

Kozmetik üreticileri üretimini yaptıkları cilt bakım ürünlerine parlaklık ve ışıltı versin diye mica color kullanmaktadır. Ancak mika ile pigment boya karıştırılmaktadır. Aralarında ki fark sedef boya doğal bir ışıltıya sahip iken pigmentler daha mat boyalardır. Ne var ki sedef boya başta doğal sabun üretimi olmak üzere bir çok cilt bakım ürününde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle;

 • Doğal sabun üretimi
 • Erit dök sabun üretimi
 • Dudak balsamı ve ruj
 • Krem yapımı
 • Vücut ve saç parıltısı ürünlerinde
 • Göz Farı
 • Tırnak cilası
 • Temel
 • Göz Kalemi
 • Banyo topları
 • Vücut peelingleri
 • Maskara imalatında tercih edilmektedir.

 

 

 

SABUN BOYASI – BAKIR

Doğal sabun sedef (mika) boyası. İhtişamın ve Gösterişin Naif Yepyeni Bir Rengi… Bakır Renkli Sabunlar! Geleneksel doğal sabunlar 5000 yıldır kullanılan yöntemler ile, tamamen el emeği göz nuru ile yapılmaya devam ediyor. Kırmızımsı kahverengi bir rengi olan metal olan bakırı andıran bakır rengi tunç devrinden bu yana modern yaşamın simgesi olmaya devam etmektedir. Başlangıçta Anadolu Bölgesi’nde bulunan bakır doğada saf olarak bulunmuş, çekiç ile verilen şekillerle ziynet ve günlük eşyalarda kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde bakır rengini her yerde görebilmekteyiz. Banyo dekorasyonlarında kullanılan altın ve gümüş sabun modasının yanı sıra bakır rengi de kullanılan ve en çok tercih edilen en trend renkler arasına girmiştir. Doğal sabun yapımında bakır rengi kullanmanın bir sezonu yoktur. Çünkü modası geçmeyen bir renktir bakır…

Gümüşü sade, altını çok gösterişli bulanların favori rengidir bakır rengi… Kurtarıcı bir renktir. İnsanların hızlı hareket etmesini, acele bir şeyler satın almasını, tüketmesini çağrıştırır. Bu yüzden fast- food restaurant’larının genelde bu rengi kullanmasının amacı tesadüf değildir. Bakır rengi teklifsiz rahat bir renktir. Karşımızdaki kişinin bize daha rahat açılmasını sağlar.

Sıcak bir renk esintisi olduğu için Bakır Sabun Boyası kullanılarak yapılan doğal sabunlar, banyo tuzları, banyo topları çok rağbet görür. Bakır renkli saçların beyaz tenli kişilere, küçük çilleriyle beraber çok yakıştığını biliriz örneğin… Açık tonlu banyolarda bakır renkle yapılmış bir sabunun da çok şık bir şekilde gözü yormadan dikkat çekeceğine eminiz! Bakır Sabun Boyası’nın son yıllarda banyolara etkili bir vuruş yaptığını, cesur bir şekilde kullanıldığını da son trendleri takip eden sizler için hatırlatmak istedik.

Sabun yapımı kolay görünse de; kaliteli bir doğal sabun meşakkatli bir iştir. Doğal sabunlarınızda küçük dokunuşlar size yetmiyorsa; cesur olmak, satışlarınızdaki temalarınızı değiştirmek, farklı objelerle ön plana çıkmak istiyorsanız sedef Bakır Sabun Boyası ile işe koyulmanın vakti gelmiş demektir.

Büyük değişimler gözünüzü korkutuyorsa eğer, küçük adımlarla sabunlarınızda farklılıklar yaratabilirsiniz. Söz konusu renk, trend, moda ya da stil olduğunda Bakır Sabun Boyası zarafete ve asil duruşa inanan sizlere, sıcacık fısıltısıyla etkisi büyük bir yardımcı olacaktır.

Atölyelerinizin kralı, Bakır Sabun Boyası’nın cesur esintisiyle bambaşka rüyalarda buluşmak üzere…

bakır mika sabun boyası

Ek bilgi

Kaç kg

10 gr, 20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…