(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Sitronella Yağı – Citronella Oil

 95,00 750,00

Citronella Esansiyel Yağ (Citronella Essential Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Cymbopogon Winterianus herb oil

Origin : Vietnam (Vietnam)

CAS No : 8000-29-1

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

 

Sitronella yağı kötü vücut kokularını gidermek için formüllerde kullanılır. Sinek kovucu formüllerde de sitronellanın eşsiz kokusundan faydalanır.

 

Stok kodu: CITRON Kategoriler: , , ,

Açıklama

CITRONELLA YAĞI

Citronella Essential Oil

Limon Otu Sapından Gelen Işıltılı Güzellik…

Kaliteli ve değerli yağlarla cildimizin her zaman ışıldamasını hepimiz isteriz. Yağların gücüyle derinlemesine beslenen cildimiz için yaptığımız cilt bakımı ritüellerimizde her an farklı ve yeni ürünlerle karşılaşmamız mümkün. Ellerimizin, yüzümüzün ışıldaması ve yumuşacık olmasını sağlayacak iyi ve kaliteli ürünleri her zaman ararız. Bu konuda seçimlerimizde hassas olmamız gerektiği de çok önemli bir gerçek! Çünkü vücudumuzu saran cildimiz bizim için önemli ve hassas bir yapıya sahip…

Şimdi güzellik ve bakımınız için çok değerli bir yağdan bahsedeceğiz… Citronella Yağı…

Asırlardır insanların başlıca güzellik sırlarından biri olan Citronella Yağı, Asya bitki örtüsü ailesine mensup limon otu olarak bilinen buğdaygiller ailesinden gelmektedir. Citronella Yağı şifa deposu olarak kozmetik sektöründe yapılan doğal sabun, losyon, dudak balmları, şampuan ve krem üretiminde sıkça kullanılmaktadır. Citronella Yağı alpha ve beta iyonlarına sahiptir. “cymbopogon nardus” limon çimeni ya da otu olarak anılan bitkiden elde edilmektedir. Parfümeri ve kişisel bakım ürünlerinde tercih edilir.

Limon otu saplarından soğuk pres yöntemiyle sıkılarak elde edilen Citronella Yağı özel kokusu ve ferahlatıcı etkisi olduğu kadar rahatlatıcılığıyla da bilinmektedir. Cilde olan etkileriyle birçok duş ve vücut nemlendirme kozmetik ürünlerinde kullanılan Citronella Yağı’nın saç ve cilt bakımında sayısız faydası vardır.

Anti-bakteriyel özelliği ile gözeneklerin temizlenmesinde etkili olduğundan sivilcelere iyi geldiği bilinmektedir. Citronella Yağı kullanılarak yapılan doğal bir sabun cildin nem oranını artırarak gözenekleri sıkıştırır.

Evde hayvan beslemeyi siz de bizler gibi seviyorsanız; yapılan araştırmalar Citronella Yağı’nın güçlü antifungal özellikleri olduğunu, havlayan köpekler üzerinde sakinleştirici bir etkisi bulunduğunu ve hatta evdeki eşyalara zarar veren evcil hayvanlara karşı başarılı bir caydırıcı sprey olarak kullanıldığını ortaya koymuştur.

Citronella Yağı aynı zamanda bitki kökenli bir böceksavar olup 1948 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde bu kullanım kapsamında tescillidir.

Özellikle binbir emekle yaptığınız kreatif doğal sabunlarınızda, şampuan ve kremlerinizde, losyon ve dudak balmalarınızda öncelikle kullanmanızı tavsiye edeceğimiz Citronella Yağı’nı kalitesi ile güvenle kullanabilirsiniz.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…