(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Spirulina Tozu – Spirulina Powder

 150,00 1.600,00

Açıklama

 Spirulina Nedir?

Eski dönemlerden beri bitkisel içerikli özler sağlık ve cilt bakım amacıyla kullanılmaktadır. Son yıllarda daha doğal ve besleyici özellikleri ile cilt bakım ürünlerinde kullanılması amacıyla mikroalglere ve siyanobakterilere ilgi artmaya başlamıştır. İşte Spirulina tozu, fito kimyasal içerik bakımından değerli bir mikroalglerdendir. Aynı zamanda daha yeşil ve sürdürülebilir üretim zinciri nedeniyle umut veren türlerden biridir. Spirulina Powder.

Besin değerleri yüksek ve yıllardır sağlık amaçlı tüketilmektedir. Içeriğinde bol miktarda fosfor, demir ve kalsiyum bulunmaktadır. Bununla beraber A, E ve B12 vitaminleri yönünden zengindir. Dolayısıyla antioksidan özellikleri bakımından cilt bakım ürünlerinde popülerdir. Popülerliği biraz açacak olursak, spirulina tozu, E vitamin dışında, selenium ve tirozin de içermektedir. Bu üç bileşenini yaşlanma karşıtı etki yarattığı artık bilinmektedir. Dolayısıyla cilt hücrelerinin hızlı onarılmasına yardımcı olur ve ölü hücreleri cildimizden uzaklaştırır. A vitamin sebum dengesine kurmaya yardım etmektedir. Dolayısıyla cilde parlaklık vermektedir. Ayrıca spirulina içeriğinde bulunan yüksek miktarda klorofil ve antioksidanlar sayesinde sserbest radikalleri ve ağır metalleri ciltten uzaklaştırır.

Serbest radikaller cilt üzerinde kuruluğa ve kırışıklığa neden olmaktadır. Bunun sonucunda yaşlılık lekeleri belirtileri meydana gelmektedir. Spirulina Powder, güçlü içeriği sayesinde bu tarz cilt bakım problemlerinde yardımcı bir maddedir.

Yapılan birkaç araştırma (1) göstermiştir ki Spirulina Powder, cilt üzerinde bir çok etkisi var. bunlardan öncelikli olanı nemlendirici, antioksidan ve aydınlatıcı, ikinci olarakta sivilce ve yara iyileştirici olmasıdır.

Spirulina’nın kozmetikte kullanımı

  • Yaşlanma karşıtı kremlerde
  • Remineralize etkili yüz maskelerinde
  • Saç, tırnak ve kirpiklerdeki keratini onarıcı ve güçlendiren tedavilerde,
  • Spa ve talassoterapi ürünlerine hazırlık olarak: yüz maskeleri, vücut maskeleri.
  • Vücut için canlandırıcı bir tedavi olarak

 

 Önerilen Kullanım Şekli: %1-100

INCI Adı : Spirulina Platensis Tozu

Görünümü: Yeşil Toz

Durumu: Vegan, Kozmetik Sınıfı

 

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…