(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Yumoş Esansı

 65,00 490,00

Yumoş Esansı. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-YMS Kategoriler: ,

Açıklama

YUMOŞ ESANSI

Bebeklerin mis gibi kokularını ne kadar severiz. Bununla birlikte onları kokladığımızda temiz bir his kaplar bedenimizi. Yumuşacık kokuları kalplerimizi fetheder. Aynı zamanda yumuşacık bir koku bizlere bir bebeğin saflığını hissettirir. Parfüm Esansı seçimlerimizde de bu böyle değil midir? Oysa banyolarımızda yumuşacık ve güzel kokular isteriz. Üstelik temizliğin en saf hali bizi hep mutlu eder. Sonuçta Losyon yapımı esansı ve Krem için esans yapımı süreçlerimizde aradığımız hep ferahlık hissidir. Yumoş esansı işte tam aradığınız kokudur.

Beynimizin zevk ve ödül merkezini kokular nasıl uyarır?

Koklama beş duyumuzdan bir tanesidir. Psikolojik açıdan her şeyi hissetme yetisine sahiptir. Güzel kokular beynimizi iyi şekilde uyarır. Bize mutluluk verir. Ancak kötü kokular da beynimizi çok farklı şekilde uyararak, aynı zamanda stres seviyemizi de yükseltir. Hatta hafif tatlı bir koku duru ve temiz hissiyata kapılmamızı sağlar. Kalplerimizi aydınlatır. Böylelikle bizlere keyif verir. Bu nedenle beynimizin ödül merkezi bu işlevleri yapar. Kısacası güzel bir koku beynimizin ödül merkezini uyarır. Sonuçta mutluluk olarak bizlere geri yönlendirir.

Esans seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle bu soruyu kendimize hep sormuşuzdur. Krem için esans sürecimizde kullandığımız kokunun çok etkili olması gerekir. Doğal ürün yapımı sürecinin en önemli işlemi kokuların gücüdür. İyi ve kaliteli koku kullanarak yaptığımız ürünler banyolarımızı şenlendirecektir. El yapımı doğal sabunlarda güzel bir koku verdiğiniz hediyelerinizde sevdiklerinizi büyüleyecektir. Mis gibi temiz çamaşırlarımızın en özel yumuşacık kokuları bu nedenle en sevdiğimiz kokulardır. Yumoş kokusu kokunun en doğal halidir. Yumuşacık ciltlerimizin, kremlerimizin, losyonlarımızın, el yapımı doğal sabunlarımızın en masum halidir. Bu nedenle “masumiyetin bebek kokusudur!” deriz en yumuşacık kolan kokulara… Ancak Losyon yapımı esansı için de durum aynı şekildedir. Bununla birlikte banyolarımızda keyfin temsilcisidir. Bundan dolayı çocuklarımızın kokusudur. Yenidoğan bebeklerin mis kokulu tenidir.

Esans seçiminde imza koku neden önemlidir?

Öncelikle Parfüm Esansı seçiminin en önemli dönüm noktası koku seçimidir. Bununla birlikte kullanılan yanlış bir koku yaptığınız doğal sabununuzu, krem ya da losyonunuzu bozar. Çünkü kaliteli bir koku ürünlerinize de kalite getirir. Bu yüzden imza koku çok önemlidir. Yapılan ürünleriniz ve hediyeleriniz imza kokunuzla hayat bulur. Losyon yapımı esansı bulmak zor ve sabır ister. Başka bir deyişle zahmetli bir iştir. Esans çeşitleri içinde en temiz kokulu olan yumoş kokusudur. Özellikle Krem için esans seçimine çok yakışır. Taze bir esans seçiminin en büyük gücü sakin ve stressiz bir ortamda kokuyu denemektir. Tertemiz huzurlu bir bebek kokusu seviyorsanız bu yüzden yumoşun en keyifli kokusunu sizlere öneririz.

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…