(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Zerdeçal Yağı – Turmeric Oil

 145,00 1.100,00

Zerdeçal Esansiyel Yağı (Turmeric Essential Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Curcuma Longa Root

Origin : India (Hindistan)

CAS No : 84775-52-0

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

Stok kodu: TURMERIC Kategoriler: , , , ,

Açıklama

ZERDEÇAL YAĞI

Turmeric Essential Oil

Bereket, Refah, Yeni Başlangıçların Sembolü Zerdeçaldan Gelen Güzellik…

İşte son yıllarda çokça kullandığımız, listelerimizden eksik etmediğimiz, güzellik ve bakım efsanemiz…Rengiyle, kokusuyla şifa kaynağımız zerdeçal! Mutfak uygulamalarının yanı sıra özellikle doğal sabun yapımında ve kozmetik sektöründe birçok alanda çokça tüketilmekte Zerdeçal Yağı…

Zencefil ailesinin çok yıllık otsu bitkisi zerdeçal bir mineral pigmenti andıran zemin zerdeçalın rengine atıfta bulunan Latince “terra” merita” yani “değerli toprak” kelimesinden türemiştir. Hindistan’da “haldi” olarak da anılmaktadır.

Geçmişten günümüze dini törenlerde sağlık, mutluluk, barış, doğurganlık, refah ve yeni başlangıçların sembolü olarak kullanılmıştır zerdeçal. Halk arasında “Hint Safranı” olarak da bilinmektedir. Hintli gelinlerin ciltlerinin ışıltısını doğal bir şekilde sağlamak için düğün günlerinden önce vücut peelingi olarak zerdeçal ile hazırladıkları macunu kullanmaları adettendir. Güçlü antioksidan etkisi ile oksidatif hasarları engelleyerek cildin parlak bir görünüme sahip olmasını sağladığı bilinmektedir.

Zerdeçal Yağı dengeleyici ve rahatlatıcıdır. İnsanlarda pozitif düşünceyi tetikleyen kimyasallara sahiptir. İçindeki curcumin maddesi sayesinde stresin verdiği etkilerden rahatlatmayı sağlar. Özellikle doğal sabun yapımının birinci tercihi Zerdeçal Yağı ile yapılan bir ürün banyoların keyfi olacaktır. El, yüz ve vücut hijyeni için, saçların ışıl ışıl ve parlak görünümünde sıkça tercih edilir.

Zerdeçal Yağı’nda bol miktarda demir, manganez mineralleri, potasyum C ve B6 vitamini içerir. B6 vitamini cilde iyi gelmektedir. Cildin nem ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Cilt ve saç derisini nemlendirici özelliği ile öne çıkmaktadır. Güzellik ve bakım sektöründe çokça kullanılmasının sebebi budur. Ev yapımı ya da el yapımı krem, losyon, peeling, balm, scrup, şampuan, krem yapımlarında kesinlikle listelerinizde Zerdeçal Yağı olması gerekmektedir. Düzenli kullanılması durumunda daha canlı, daha dolgun kaş ve kirpikler için de Zerdeçal Yağı tercih edilmektedir.

Eğer cildiniz solgun görünüyorsa doğal bir çözüm olan Zerdeçal Yağı, içindeki mineraller sayesinde cildinize renk dengesini sağlayacaktır. Bebeksi bir güzelliğin ilk adımı Zerdeçal Yağı ile satışlarınıza güç kazandırabilir, bu şifalı yağın etkilerinden yaptığınız özgün ürünlerinizde faydalanabilirsiniz.

Hoşunuza gidebilir…