(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Zeytin Yağı (Katı) – Olive Butter

 175,00 1.350,00

Katı Zeytin yağı (Olive Butter). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Olea Europaea Fruit & Hydrogenated Vegetable Oil & Tocopherol (1%)

Origin : Spain (İspanya)

CAS No : 8001-25-0 / 68334-28-1 / 52-02-9

Stok kodu: OLIVEBUTTER Kategoriler: , , ,

Açıklama

İnsanlık tarihinde pek çok besin sadece yemek için değil sağlık, kozmetik, hastalık tedavisi ve çeşitli amaçlarla kullanılmıştır. Antik çağlardan günümüze kadar ulaşan zeytinyağı da sihriyle dokunduğu tüm zamanlarda hep şifa kaynağı olmuştur. Halk tarafından her dönem çok etkilenen ve hekimlerin de sıklıkla kullandığı zeytinyağı kuşkusuz ki sabun, krem, losyon ve benzeri yapımında da çok çok önemli bir yere sahiptir.

Zeytin ağacının ilk nerede yetiştirildiğine dair farklı farklı rivayetler olsa da zeytinyağının ilk kullanıldığı yer zamanı M.Ö. Girit olarak söylemek mümkündür. Yapılan kazı çalışmalarına göre zeytini dövmek ve yağ elde etmek için yayalardan basit havanlar yapılmış ve böylece ilkel yollarla ilk zeytinyağı elde edilmiştir. Ortaya çıktığı ilk dönemlerde besin amacıyla tüketilmekten ziyade zamanın hekimleri krem ve ilaç yapmak için kullanmışlardır. Yaralar ve yanıklarda sıklıkla kullanmışlar hatta bu zamanla bir ticaret işi haline gelmiş; Giritliler geçimlerini sağlayabilmek için zeytinyağı üretim Mısır’a satışlara başlamışlardır. Mısır’da yapılan çalışmalarda buna dair çizimler bulunmaktadır. Üzerinde Girit yazılı ve zeytin dalı olan amforalar zeytin ticaretinin önemini gün yüzüne çıkarmaktadır.

Yunan mitolojisinde Tanrı’nın üç armağanından biri zeytindir. Tanrıca Athena’nın armağanı olan zeytin uzun yıllar güzellik ve sağlık alanında çok yoğun kullanılmış özellikle cilt problemlerinin ilk çözüm adresi olarak görülmüştür. Cilde verdiği nem, birçok soruna cevap vermesinin yanında hoş kokusu ile de gönülleri fetheden zeytinyağı zamanla sadece ihtiyaç olduğunda değil hep kullanılmaya başlanmıştır. Zeytinyağı içeren sabunlar, kokular, kremler derken; zeytinyağı mutfaklarımızda da yerini almış, yemeklerin vaz geçilmezi olmuştur.

Barışın simgesi, tanrıçanın hediyesi, şifanın kendisi olan zeytin şimdi ise Sabunaria ile sizlere; sizler ile birer mucizeye dönüşmeye hazır! İster kendiniz isterseniz bebeğinizin cildine sağlık ve doğallıkla dokunan ürünler yaratabilir. Sabunaria farkıyla nazikçe bir arınma sağlayabilirsiniz. Tamamıyla doğal ve katkısız zeytinyağı ile cildinizin daima genç, ruhunuzun daima Ege’de kalmasını sağlayabilirsiniz! Formül ve malzemeler sizden, yaratıcılık sizden.

Hoşunuza gidebilir…