(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Havaya hoş kokuların sarması olarak da tanımlanabilecek ortam kokulandırılması, sevgi dolu bir evin kişiliğini, çalıştığımız bir şirketin kurumsal kimliğini belirlemede de fark yaratan unsurlardan biridir. Yaşadığımız ortamımız ne kadar güzel kokarsa o kadar kendimizi iyi hissederiz.

Daha fazla bilgi

Havanın temizlenmesinde, bir odanın ya da etkinliğin ambiyansını değiştirmede, yaptığınız bir meditasyonda mistik anlamda şuurunuzu açan ve birçok alanda çok etkisi olan kokulu mumları yapmak için sahip olduğunuz bir muma seçtiğiniz esanslardan birini ekleyebilirsiniz veya sıfırdan kokulu bir mum hazırlayarak ortamlarınıza bir başka boyut ve derinlik kazandırabilirsiniz.

Herkes tarafından beğenilen, rahatlatıcı, güzel bir koku, çok küçük konsantrasyonlarda havada çözülmüş olarak bulunan maddelerden her biri olsa da, havaya karışan zerreciklerin uyandırdığı o özel duygular psikolojik durumumuzu birçok açıdan etkiler ve bilincimizi harekete geçirir. Zihnimizde koku ve duygularımız arasında bağ oluşturarak köprü kurar.

Koku dediğimiz his, bazı çok özel anlarımızda duygusal bağ oluşturacağımız kişiyi seçerken, bazı zamanlarda farkında olmadan bizi heyecanlandırır, ruhumuzu besler ve harekete geçirir.

Bir kokuyu ilk içimize çektiğimizde farklı duygular yaşıyorsak, enerjimiz artıyorsa, hayal gücümüzü tetikliyorsa işte o an koku ile aşkımız başlıyor demektir! Çünkü bu bağ zihinseldir. Koku hafızamız o kadar güçlüdür ki, kokladığımız kokular bize o özlemini çektiğimiz en güzel anları hatırlatır. Beynimizde olumlu çağrışımları hızlandıran, hafızamızı etkileyen, duygusal anlamda bize huzur veren kokular, şüphesiz hayatımızı olumlu yönde etkiler ve bize yaşam sevinci verir.

Güzel ve huzurlu yaşamaya önem veren hepimizin en önem verdiği, en özen gösterdiği konular arasındadır Güzel Koku… En kaliteli ürünler ile oluşturduğunuz bir mum, seçtiğiniz koku ile uyum sağlamazsa, esansın kokusu sizin kişiliğinize uymazsa, emin olun yaptığınız tüm işlemler boşa gidebilir. Çünkü beyninizin seçtiğiniz koku ile uyumunuzu netleştirmeniz gerekir. Kimse bedeninin uyumlu olmadığı bir kokuyu istemez. Nasıl kadın ya da erkek her koku her insanın tenine yakışmıyorsa, yaşadığımız yerlere de yakışmayabilir. Bunun nedeni kokularında tıpkı bizler gibi karakteristik özelliği olmasından kaynaklıdır.

Ortam kokularının stres yaşadığımız zamanlarda öfke, kaygı, keder ve endişelerimize iyi geleceğini de biliriz. Mutluluğumuz için, yorgun olduğumuzda, belki de çözemediğimiz birçok olayı yeniden düşünebilmemiz için kokulu mumlar bir nebze de olsa bize yol gösterecek, iç dünyamızla yüzleşmemizi sağlayacaktır.

Kokular ve üzerimizde bıraktığı etkiler konusunda birçok şey söylenebilir. Örneğin aralarında “Koku Uyumu” olan kişilerin daha mutlu ilişkiler yaşadığı söylenmektedir. Kısacası aşk hayatımızı da kokular etkilediğine göre, ortamımızın hoş ve huzurlu kokması konusunda esanslı mumlar ile neler yapabileceğimizi artık biliyoruz!

Esanslı Mumların Kişiliğimiz Üzerindeki Etkisi

Mum esansların birçok çeşidi olduğunu düşünürsek, hangi esansın kişilik özelliğimize en yakın olduğunu seçme konusunda zorluk çekebiliriz. Bu konuda günlerce araştırma yapsak da, aslında o anda, esansı koklarken hissettiğimiz duygular bize yön gösterecektir.

Sizlere önerdiğimiz bazı özellikler, size uyuyorsa seçimlerinizi bu doğrultuda da yapabilirsiniz…

Etkileyici misiniz? Lüksü seviyor musunuz? Kendinizin kıymetini bilen, idealleri ve kararları olan, sır tutan biri misiniz? Sizin için Baccarose Mum Esansı diyoruz…

Kişisel zevklerinize düşkün, aşka körü körüne bağlanan, tutkulu, iyimser, neşeli, enerjik biriyseniz Çikolata, Kahve Mum Esansları tam size göre…

Doğal, saf, derin, çocuksu, empati yapabilen, doğa düşkünü, yardımsever, kendinden emin, kararlı, insanların yanınızda huzur bulduğunuzu düşünüyorsanız Yasemin, Lavanta, Gül Mum Esansları ortamlarınızda aradığınız kokular olabilir.

Ayakları yere basan, yaşadığı dünyayı önemseyen, idealleri ve kararları olan, hisleriyle hareket eden, bunun ortaya çıkmasını bekleyen bir özelliklerdeyseniz Sandalağacı ve Adaçayı Mum Esanslarını denemelisiniz.

Hoş Kokulu Mumlar Harika Hediyelerdir!

Bir yerlerde unuttuğumuz anılarımızı hatırlatıcı, iyi hissetme aracı, ritüellerin vazgeçilmezi, dekorasyonlara lüks bir dokunuş katan birbirinden güzel tasarlayacağınız mumlar için bol çeşitli esans seçenekleri ile çikolatadan, kahveye, yaseminden güle, eşsiz lavanta kokusundan Adaçayı’na, rüyalarınızı süsleyen Sandalağacı’na sizler için çok özel hazırlanan Baccarose Mum Esansları ile belki henüz duygularını tatmadığınız çok çeşitli diğer koku esanslarıyla tanışmanın artık vakti gelmedi mi?

Mum Esanslarının Kullanımı Bazı Önemli Bilgiler

Biliyoruz ki; Mumun çalışma mekanizması, yakıt tüketimiyle ısı ve ışık üretimi sağlanan bir süreçten oluşur. Mumun ışık sağlamasının esas nedeni, fitilin yanması değil, balmumu, parafinden vb. maddeden üretilen mumun yanmasıdır.

Esans üretilirken bitlerin kök, meyve ve çiçek kısımlarında bulunan bileşimler %96’lık alkol ile çözündürülerek elde edilen çözelti damıtılarak esans haline getirilir.

Mum esansları, kullandığınız mum yapım malzemeleri içine homojen olarak karışmaktadır. Esans yaptığınız mumu yaktığınızda eşit dağılımlı koku verir. Mum yapımında esans kullandığınızda istediğiniz hoş kokunun yaşam alanlarınıza dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Mum yapım aşamasında “Evde Mum Üretimi” bölümümüzde de detaylarını inceleyebileceğiniz gibi, seçtiğiniz esansı mum yapım malzemeniz çok sıcakken eklemeniz, hem esansın koku kalitesini bozacak, hem de koku yayılım performansını etkileyecektir.

Çevremizde bazı kişilerin kokulu ürünlere karşı alerjisi olabilir. Bazı kokular bazı insanlar için rahatsız edici de olabilir. Eğer yaptığınız bu kokulu mumları farklı amaçlı kullanıyorsanız, ya da evinize gelen misafirinizin böyle bu durumu varsa kokulu mum yerine kokusuz mum da tercih edebilirsiniz. Yine unutmamalıyız ki; yanan mumlarımızı gözetimsiz bırakmamalı, işimiz bittiğimizde onları söndürmeliyiz.

Mum yapımı esans oranları

Kokulu mumların yaşadığınız ortama dengeli bir şekilde koku yaymasını sağlamak için seçtiğiniz esansın %4 ile %10 oranında kullanılması önemlidir. %15’in üzerinde kullanılan esans miktarı tasarladığınız mum yapısını bozacaktır.