(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Yapı olarak yeşil kile benzesede ayrıldıkları iki farklı durum vardır. İlki rengidir. Çünkü kırmızı kil içeriğinde yüksek oranda demiroksit barındırır. Bu da rengini kırmızı yapan bir durumdur. İkinci farklılığı ise alüminyum silikat ve magnezyum silikat içermesidir. Bu iki madde sağlık ürünlerinde diğerlerine oranla ön plana çıkmasına neden olmaktadır.
Red clay doğada bol miktarda bulunur. Yüzyıllardan beridir güzellik ve sağlık için insanlar tarafından kullanılır. Kleopatra’ nın kırmızı kile hayran olduğu ve güzellik ritüeline dahil ettiği söylenir. Haksızda değildir. Çünkü bu mucizevi toprak diğer killer gibi kozmetik sektöründe ayrı bir yere sahiptir. Besleyici özellikleri onu iyi markaların ürünlerine girmesini sağladı.

Hassas ve narin ciltler rahatlıkla kullanabilmektedir. Aşırı yağlı ciltler de fazla yağı emer ve cilt sebum düzeyini dengeler. Siyah nokta ve sivilce tedavileri için üretilen ürünlerin içeriğinde çokça görülmektedir.
Cildi mükemmel temizler ve ölü hücreleri deriden uzaklaştırır. Dermisin katmanlarına etkilerini yayan güçlü bir antisseptiktir. Aynı işlevi saç ve saç derisi içinde yapmaktadır. Remineralizasyom özelliğinden dolayı saçları; nemlendirir, esneklik ve yumuşaklık katar, kıvrılmaları azaltır.

Dengeler, rahatlatır, tonlar ve arındırır. Deride ki toksin ve yabancı maddelerle mücadele eden temel nitelikteki elementleri ve mineralleri içerir. Cildi detoks eder, yeniden minerallendirerek parlak görünmesine yardımcı olur.

Kırmızı kilin içeriğinde yeralan alüminyum silikat ve magnezyum silikatın kas ağrılarına iyi geldiği söylenmektedir. Kan dolaşımını uyararak teşvik eder ve kaslara daha fazla oksijen sağlayarak ağrıyı hafiflettiğine inanılır.
Güçlü bir antiseptiktir. Aynı zamanda uygulandığı bölgeye sıcaklık vermektedir.
İyi bir temizleyicidir ve de toksinleri hızla deriden uzaklaştırır.

Özet

  • Dengeler
  • Rahatlatır
  • Tonlar
  • Arındırır
  • Bakım yapar
  • Temizler