(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Balmumu arılar tarafında yapılır ve yenilebilir doğal bir üründür. Eski çağlardan beri balmumu bir şekilde insanların hayatlarında hem gıda hemde kozmetik olarak yer edinmiştir. Mesela Mısırlılar balmumunu saçları için, Romalılar ise nemlendirici olarak vucutlarında kullandılar.

Balmumu gıda maddesi dışında kozmetik sektöründe sıkça kullanılır. Balmumunun bu kadar sıkça tercih edilmesinin nedenlerinden biri kıvam arttırıcı olması, diğeri saçlara ve cilde olan faydalarıdır.

Balmumu krem ve losyonlarda kullanıldığı zaman cildi örten bir katman oluşturur, bu dış etkilere karşı cildimizi korumaya yardımcı olur. Cildimiz üzerinde oluşturmuş olduğu katman diğer kimyasallar gibi cildimizin hava almasını engellemez. Losyon ve kremlerin içeriğinde yer alan balmumu doğal yolla katılaşmalarını arttırır. Oda sıcaklığında katı durumda olan balmumu yüksek erime noktasına sahiptir.

Balmumu özellikle nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğinden dolayı doğal bakım ürünlerinin içeriklerinde sıkça yer alır. Aynı zamanda cildin üzerinde bir katman oluşturarak derimizi uzun süre nemli ve parlak tutar. Bundan dolayıdır ki dudak balsamlarında sıkça kullanılmaktadır. Kuru ve tarhiş olmuş ciltleri rahatlama özelliği bulunan balmumu içeriğinde bol miktarda A vitamini içerir. Havada ki nemi çeker, cildimizin ve saçlarımızın kurumasına izin vermez.

balmumu cilde faydaları
balmumu cilde nelerdir

Balmumu sadece cildimiz ve dudaklarımız için değil daha güçlü ve parlak saçlarımız içinde kullanabiliriz. Saçlarımıza uyguladığımız vakit saçlarımızı nemli tutar ve nemin saçtan çıkmasını engeller. Aynı zamanda saç dökülme problemlerinizi azalttığı gibi saç uzamasına da yardımcı olmaktadır. Eğer vucudunuzun herhangi bir yerinde tarhiş var ise yada alerjik bir cilde sahipseniz ve kimyasallar kullanmak istemiyorsanız balmumu içerikli doğal ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ya da kendiniz evde çok basit bir şekilde , tamamen doğal ve sizin el emeğinizle kremler, balsamlar üretibilirsiniz.

Sonuç olarak balmumu özellikle doğal kozmetik sektörünün vazgeçilmez hammaddelerindendir. Sizlerinde ev de yapacağınız doğal krem ve balsamlarınızda sıkça reçetelerinizde yer alacaktır.

beeswax balmumu toptan satışı

Comments are closed.