(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Doğal sabun formülünüzü profesyonel olarak hazırlamak istiyorsanız, sabun hesaplama programı Sabunaria Pro size yardımcı olacaktır. Güncellenen veriler ve kullanım kolaylığı ile artık daha teknik ve daha etkin formüller hazırlamak çok basit.

Sabunaria Light - Kostik Hesaplayıcı

Bir sonraki sabun tarifiniz için ihtiyacınız olan kostik miktarını hesaplamak 3 aşamada oldukça kolaydır.

SABUN CİNSİNİ VE ÖLÇÜM BİRİMİNİ SEÇİNİZ
İLERİ

Malzemelerle deneysel çalışarak kendi özel sabun tarifinizi sıfırdan yapmak ister misiniz? Sabunaria Sabun Hesap Makinesi kolaylıkla kendi sabununuzu yapmanıza yardımcı olacak. Aşağıda yer alan 3 basit adımla hesap makinasını kullanmayı öğrenin:

BİR: Sabun türü, ölçü birimi, su miktarı ve superfatting seviyesi seçin ve İLERİ butonuna tıklayın.

Sıvı sabunlar potasyum hidroksit ile yapılırken katı sabunlar sodyum hidroksitten yapılır.

Genellikle kendi tariflerimizde %33 oranında su kullanıyoruz.

Superfatting seviyesi, tarifinizde sabuna dönüşmeyen yağ miktarıdır. Genellikle sabun barlarını çok yumuşatmadan nem kattığı için %5 ek yağ kullanıyoruz. Eğer yeni başlıyorsanız bu oran sizin için ideal olacak. Tarifinizi geliştirirken daha düşük veya daha yüksek değerler deneyebilirsiniz.

İKİ: Yağlar alfabetik sırada verilmiştir. Kullanmayı planladığınız yağları bulun ve sol tarafta bulunan kutuya miktarı girin. Listenin altında yer alan İLERİ butonuna tıklayın.

ÜÇ: Tarifiniz görünecektir. Kostik ve sıvı miktarları yukarıda verilmiştir. Bunların yanında seçtiğiniz yağların gram veya seçtiğiniz ölçü birimleri ve yüzdeleri yer almaktadır. Tarifiniz hazır olduğunda BU TARİFİ YAZDIR komutunu seçin.

Avokado yağı: Cildi besler ve onarır. Sabunlaşmamış yağlar açısından zengin doymuş ve ağır bir yağdır. Tarifinize en fazla %10-15 oranında avokado yağı ekleyerek iyi bir nemlendirici sabun yapabilirsiniz.

Ayçiçek yağı: Nemlendirir ve cildi besler. Tüm cilt tiplerine uygundur. Özellikle kuru ve havadan dolayı hasar görmüş ciltlerin onarılmasına yardımcı olur. En fazla %25 oranında kullanılmalıdır.

Badem yağı: Mükemmel nemlendirme özelliğine sahip sabun oluşturulurken kullanılır. Sabun tarifinde ana malzemelerden biri olarak kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı: Bu yağ sabunun köpürmesini sağlamak ve sertliğini arttırmak için eklenir. En fazla %30-35 oranında kullanılmalıdır.

Hint yağı: Hintyağı bitkisinden elde edilen şeffaf ve viskoz bir sıvıdır. Güçlü nemlendirici özelliğe sahiptir. Bol köpüklü yumuşatıcı bir sabun yapmak için tarife en fazla %7 oranında eklenmelidir.

Jojoba yağı: Jojoba yağı tariflerde %5 oranında kullanmak yeterlidir.

Kakao yağı: Zengin çikolata aromasıyla cildi yumuşatıcı ve iyileştirici özelliği vardır. En fazla %15 oranında kullanılmalıdır.

Kanola yağı: Oldukça ucuz olan bu yağ, Hindistan Cevizi ve Palm yağı diğer yağlarla kullanılır. Sabun barının dengelenmesine ve cildin kremsi görünmesine yardımcı olur. Yaklaşık %10-15 oranında kullanılması önerilir.

Kayısı çekirdeği yağı: Hassas ciltlere uygun sabun hazırlarken %5-10 oranında kullanılmalıdır.

Nar çekirdeği yağı: Cilt bakımında besleyici özelliklerinden dolayı yüz sabunları için ideal bir malzemedir. En fazla %5-10 oranında kullanılmalıdır.

Palm çekirdeği yağı: Sabunu sertleştirmek ve köpük oluşturması için kullanılabilir. Tariflerde %100 oranında kullanılabilir.

Palm yağı: Sabunun sertliğini arttırmak için kullanılır. %100 oranında kullanılabilir.

Shea yağı: Mükemmel nemlendirici özellikleri olan bu yağ sabuna sertlik kazandırır. Aynı zamanda sabunun ipeksi dokusunu destekler ve bakım ve nemlendirme özellikleri kazandırır. En fazla %5-10 oranında kullanılmalıdır.

Üzüm çekirdeği yağı: Yağlı ciltler dahil tüm cilt tiplerine uygun. En fazla %10 oranında kullanılmalıdır.

Zeytinyağı: Tarifinizde %100 oranında kullanabilirsiniz.