(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Castor yağı, diğer adıyla Hint yağı, hint yağı bitkisinin tohumlarının preslenmesiyle elde edilir. Güzellik ve kozmetik sektöründe çokça kullanmasının nedeni içeriğinde yer alan yüksek oranlı risinoleik asittir. Vitamin E, Omega 6 , Omega 9, proteinler ve minareller açısından zengin bir yağ çeşididir. Hint yağı hafif yapışkan bir yapıya sahiptir. Cildi ve saç derisini nemlendirici özelliği bulunmaktadır.

Ayrıca, bu yağ, yaşlanma görünümünü geciktirmeye yardımcı olan elastin ve kollajen üretimini teşvik eder ve cildinizin genç görünmesini sağlar.

Hint yağının içeriğinde yer alan risinoleik asit saç derisinde ki pH seviyesini dengeleyerek , kepek ve saç uçlarının yıpranma riskini azaltır. Aynı zamanda bu besleyici yağ saç diplerini besleyen ve saçların uzamasına yardımcı olan yüksek oranda protein, vitamin ve yağ asitleri içermektedir. Eğer daha dolgun kaş ve kirpik istiyorsanız hint yağını kullanabilirsiniz. Güzellik sektörünün vazgeçilmez yağı olan castor düzenli kullandığınız vakit daha canlı, dolgun kaş ve kirpiklere sahip olmanıza yardım edecektir.

Hint yağı sabun yapımında sıkça kullanılan bir yağdır. Castor yağının doğal sabun yapımında sıkça kullanılmasının iki sebebi vardır. Bunlardan ilki sabuna doğal köpük sağlaması, diğeri sabunun nemlendirici özelliğini arttırmasıdır. Doğal sabun yapımında ideal kullanım aralığı %5 - %10 arasıdır. Daha fazlası sabunun kalitesini bozmaktadır.

hint yağı toptan satışı

Hint yağını cilt bakımınız için sade olarak kullanabileceğiniz gibi değişik aromatik yağlarla birlikte evde yapacağınız karışımlarda kullanabilirsiniz. Sizlere hint yağı ile birlikte kullanabileceğiniz yağları ve formulleri aşağıda veriyoruz.

hint yağı vücut yağı

Hint Yağı ile Vücut Yağı

Hint yağı ve hindistan cevizi yağını eşit olarak karıştırıp, kuru cilt bölgesine her gün masaj yapıp iyice yedirin. Yaklaşık 25 – 30 dakika sonra duş alın.

Hint Yağı Saç Serumu (Tarif 1)

  • 3 kaşık Hint Yağı
  • 1 kaşık Argan Yağı

Koyu bir şişenin içinde yağları çalkalayın. Yağların iyice karıştığından emin olun.

Kullanımı: Saçlarınıza uygularken damlalık ile  kullanmanızda fayda vardır. Saçınıza yapmış olduğunuz karışımı uygulayıp 5 dakika masaj yapınız. Yağ karışımınızın saç deriniz tarafından emildiğine emin olun. 15 -20 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Düzenli uygulandığı vakit değişimi fark edeceksiniz.

hint yağı saç serumu
hint yağı saç bakımı

Hint Yağı Saç Serumu (Tarif 2)

  • 3 kaşık Hint Yağı
  • 1 kaşık Jojoba Yağı
  • 3 damla Biberiye yada Çayağacı Yağı

Comments are closed.