(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Beyaz Çay-Zencefil Esansı

 65,00 490,00

Green Tea-Ginger fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-BÇAYZEN Kategoriler: ,

Açıklama

BEYAZ ÇAY – ZENCEFİL ESANSI

Green Tea-Ginger fragrance

Doğal Özlerin Mis Kokulu Sabunlarda Buluşması…

Ufak bir bambuya benzeyen, bol sulu bir bitkinin kökü olan zencefilin o eşsiz kokusu 3000 yıldan uzun bir süredir kullanılmaktadır. Yeşili, siyahı, beyazı birçok çeşidi ile hayatımızın her yerinde eksik etmediğimiz çay ile zencefil kokusu birleştiğinde oluşan o harika esans hiç şüphesiz banyolarınızın efsanesi olacaktır.

Sabun yapımında en önemli malzemelerinden birisidir esanslar… Çokça çeşidi olmasına karşılık tercih ettiğimiz sabun kokusunu ararken telaşe etmemeliyiz. Doğru esans ruhumuza iyi gelendir. Bir koku bizi rahatlatır, gevşetir, uzak diyarlara götürür. Aradığımız esans da aynı şekilde bize istediğimiz hazzı vermelidir.

Beyaz Çay – Zencefil Esansı tam da burada devreye girer. Bu esansın inanılmaz kokusu banyolarımızın eğlencesi, saçlarımızın ışıltısı olacaktır. Şüphesiz Beyaz Çay – Zencefil Esansı ile yıkadığımız elimiz, yüzümüz ve vücudumuz aradığımız o akıl almaz enerjiyi bize verecektir.

Arapça “zancabil” olarak anılan; tarih boyunca Asurlulardan Babillilere, Mısırlılardan Romalılara farklı uygarlığın mutfağında kullanılan bir baharat olmuştur zencefil. Çin’in güney bölgelerinde ve Hindistan’da yetişir. Asya mutfağında, kuru baharat karışımlarından sonra en yaygın kullanımı olan baharattır. Asya ülkelerinde çoğunlukla taze olarak tüketilmektedir. Orta Doğu ve Avrupa’ya kervan yollarıyla ulaştığında kuru kökler halinde olduğu için, buralarda zencefili kuru olarak kullanma geleneği yaygınlaşmıştır. Zencefil ekildikten 9-10 ay sonra, tam olgunluğa ve ideal lif oranına ulaştığında hasat edilmektedir. Güneşte kuruyana kadar bekletilip. En kaliteli ürünü elde etmek için kurutulmadan önce kabuğu soyulmaktadır.

 

Kaliteli esanslar arasından çeşitliliğe önem verenler için Beyaz Çay – Zencefil Esansı çokça kullanılmaktadır. Beyaz Çay – Zencefil Esansı kokusu daha çok tarçının en sevdiğimiz haline benzemektedir. Sabun kokularıyla özdeşmiş bu esans sıcacık bir banyoda en büyük keyfiniz olacak kokusuyla da keyfinize keyif katacaktır.

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…