(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Okaliptus Yağı – Eucalyptus Oil

 45,00 175,00

Okaliptus Esansiyel Yağı (Eucalyptus Essential Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Eucalyptus globulus

Origin : Turkey (Türkiye)

CAS No : 8000-48-4

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

Stok kodu: OKALIPT Kategoriler: , ,

Açıklama

Sevimli koalaların yedikleri tek yaprak okaliptüs yapraklarıdır. Birde Aborjinleri hatırlayalım; bilinen 1500 yıldır Aborjin kabilesi üyeleri birçok sorununu doğal elde edilmiş Okaliptus yağı ile çözmektedirler.

Natural Okaliptus yağının içeriğine bir göz atalım. Bir kere sineol den yana çok zengin bir uçucu doğal yağdır. Ayrıca terpineol, pinen ve monoterpen gibi fitokimyasallar doğal yapısında mevcuttur. Bazen bunun gibi kimyasal bileşik adlarını veriyoruz bize kızmayın bazı kullanıcılarımız bu bileşenleri araştırarak daha geniş bilgilere gereksinim duyuyorlar. Bu talepler bize ulaştığı için bizde her doğal yağın içeriğini veriyoruz.

Doğal  okaliptüs yağı uçan ve yürüyen haşereler ,sivrisinek, karasinek, karınca gibi haşerelerin ortamdan uzaklaştırmak için ideal bir ajandır. Eğer yerleri paspas yaptığınız suya birkaç damla doğal okaliptüs yağı damlatıp bu suyla temizlik yaparsanız o ortama sinekler, böcekler gelemez.

Birkaç bakım formülü de vermek istiyoruz:

Saç bakımı için: 1 çay kaşığı avokado yağı , ½ çay kaşığı Hindistan cevizi sütü, ½ çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 10 damla okaliptüs yağı.

Duş sonrası vücut yağı: 40 damla Okaliptüs yağı , 30 damla limon yağı, 20 damla portakal yağı.

Saç güçlendirmek için: 3 damla okaliptüs yağı , 2  yemek kaşığı hindistancevizi yağı, 1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı , 1 yemek kaşığı soğuk sıkım badem yağı.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…