(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Şeftali-Yoğurt Esansı

 22,00 165,00

Peach-Yoghurt fragrance. Sabun üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: ESANS-SEFYOG Kategoriler: ,

Açıklama

ŞEFTALİ – YOĞURT ESANSI

Peach-Yoghurt fragrance.

Heyecanlı, enerjik, tatlı bir koku arayanlara özel…

Dünyanın hemen hemen tüm parfüm üreticileri, şeftalinin emsalsiz kokusunu iddialı birçok karışımda kullanır. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjinizi yansıtacak esanslara karar vermeniz konusunda size ilk tavsiyemiz esans seçimlerinizde zevkinize hitap eden seçimi kaliteli ürünlerden yapmanız konusu olacaktır. Kaliteli bir esans yaptığınız ürünlerde kendini gösterecek, koku bütünlüğü ve tazeliği size doğru bir esans seçimi yaptığınızı kanıtlayacaktır. Hediyeleriniz üzerinde derin bir iz bırakacaktır.

Kendiniz için yeni bir esans arıyorsanız, ya da çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza heyecanlı, enerjik, tatlı mı tatlı, kadifemsi, ışıltılı, doygun, kaliteli bir hediye vereceksiniz; Şeftali – Yoğurt Esansı’nı tam da bu noktada tavsiye ederiz. Şeftali kokusunun o eşsiz büyüsü yoğurtun kendine has özgün tazeliğiyle buluştuğunda emin olun yaptığınız ürünlerin havası bambaşka olacaktır. Özellikle sabun yapımında çok fazla tercih edilen Şeftali – Yoğurt Esansı doğal sabunlarınıza muhteşem bir koku katacak, verdiğiniz hediyeyi adeta canlandıracaktır. Saçlarınızda Şeftali – Yoğurt Esansı ile mis gibi kokacak, gün boyu istediğiniz o canlılık sizinle beraber olacaktır.

Şeftalinin kokusu tat ve koku alma duyularımızı inanılmaz bir şekilde harekete geçirir. Şeftalinin kendine has dolgun etkisi, içine girdiği esansta cazip bir etkileşim yaratır. Şeftalinin inanılmaz davetkar kokusu sizi yaz mevsiminin tüm duygularına taşır. Ilık yaz akşamlarının serinletici, ferahlatıcı ve davetkar kokusudur Şeftali – Yoğurt Esansı…

Yaz aylarının vazgeçilmez meyveli, harika aromalı, çok sevdiğimiz şeftali birçok efsaneye, kitaba, şiire konu olmuştur. Şeftalinin kokusu, geçmişi ile ilgili söyleyecek o kadar çok şey var ki; “Şeftali Çiçeği” bir genç kızın güzel renklerinden söz edilirken söylenir, “Yeşil Şeftali Çiçeği” aşıkların gizli yerleri anlamında kullanılan mecazdır. “Şeftali Çiçeği Kadar Deli Olmak” ergenlik çağındaki problemlerdir örneğin. “Şeftali Bahçesi” kitabı kardeşlik yeminin edildiği çok ünlü bir romandır. Ayları simgeleyen bitkiler arasında şeftali Üç Çin ayını temsil eder.

Şeftali, gülgiller familyasından gelmiştir. Uzun yaşam ve ölümsüzlük sembolüdür. Ilıman iklimi seven bir bitkidir. Genellikle 30 yıl yaşar. Türkiye’de en çok Bursa ve Akdeniz bölgelerinde tarımı yapılır. Şeftalinin Roma İmparatorluğu tarafından 1. yy. İran’dan getirildiği bilinmektedir. Bu türün bilimsel isminde de İran’ın İngilizce ismine atıfla “persica” kullanılmıştır. Şeftalinin aslında Çin’den dünyaya yayıldığı düşünülmektedir. Öyle ki Çin’de neredeyse hiçbir ağaç veya meyve şeftali kadar simgesel bir anlam içermez.

Şimdi sıra atölyelerinizde, evlerinizde, online satışlarınız için kullanacağınız ürünlerinizde dolgun tadıyla, şüphesiz hayatımızın her alanına girmiş Şeftali Yoğurt Esansı’nı kullanmak olacaktır. Unutmayalım ki koku bir bütündür. Esanslar yaptığınız ürünlerin can damarıdır!

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…