(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Stabil (Koruyucu içermeyen koruyucu)

 170,00 1.300,00

Stabil Kozmetik için uygundur.

Koruyucu içermemektedir.

INCI Name : Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol
Tavsiye edilen kullanım oranı : %0.6 – 1.2
pH aralığı : 4-8
Çözünürlük : Suda az çözünür, yağda ve alkolde çözünür.

Stok kodu: Stabil Kategoriler: , ,

Açıklama

Stabil – Koruyucu olmayan koruyucu – Doğal koruyucu

Stabil içeriği, Phenethyl Alcohol ve Caprylyl Glycol bileşenlerinden oluşmaktadır. Bu bileşenler sayesinde, kozmetik cilt bakım ürünlerinde bakteri, mantar ve maya büyümesini engellemektedir. Ne var ki koruyucular, kozmetik imalatı için öenm arzeden bileşenlerdir. Üretilen ürün eğer su bazlı ise zamanla bakteri, küf ve mantar üreyebilmektedir. Bu gibi istenmeyen durumlara karşı ürünün kullanım ömrünü uzatan bir bileşen kullanılmalıdır. Stabil doğal içeriğinden dolayı ürünlerinizin doğallığını bozmaz. Aynı zamanda bu doğal koruyucu aynı zamanda diğer koruyuculardan farklı olarak koruyucu olmayan koruyucu statüsünde yer almaktadır. Bunun anlamı satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerde Stabil kullanmanız durumunda koruyucu içermez diyebilirsiniz.

Özellikleri nelerdir?

Stabil yada diğer bir değişle koruyucu içermeyen koruyucu antimikrobiyal özelliklere sahip bileşenler içermektedir. Ayrıca yeni nesil bir koruyucudur. Krem ve şampuan üretiminde önemli olan raf ömrünü uzatmaktadır. Geniş spektrumlu bir koruyucu olmasının yanında, PH aralığı 4-8 dir. Özellikle emüsiyonlar başta olmak üzere yağ bazlı ve yüzey aktif bazlı formüller için kullanımı uygundur.

Kozmetik imalatında kullanıldığı ürünler nelerdir?

Kullanım oranı: %0.6 ila %1.2

 

pH aralığı: 4-8

Çözünürlük: Alkol, glikoller ve polar yağlar. Suda az çözünmektedir.

Koku: İçeriğinde hafif gül kokusu bulunmaktadır. Doğal içeriklerinden dolayı doğal kozmetik üretimine uygundur. Bununla beraber etiketinde koruyucu içermez ibaresi kullanabilirsiniz.

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…