(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği bulunan papatya eski mısırdan beri birçok topluluk tarafından kullanılmaktadır. Gerilere gittiğimiz vakit 5000 yıldır birçok amaç için kullanılmaktadır. Papatya özellikle günümüzde çay olarak çokça tüketilmektedir.

Papatyadan çiçeğinin damıtılması ile papatya elde edilir. İlk rengi mavi olan yağ bekleme sürecinden sonra koyu sarıya döner. Bu süreç içerisinde hiçbir şekilde etkinliğinden bir şey kaybetmez. Özellikle kozmetik sektöründe sıkça kullanılan papatya yağını bizde formüllerimizde mümkün olduğunca kullanmaya çalışacağız.

Papatya yağının kasları gevşettiği ve sinirleri sakinleştirdiği bilinir. Özellikle uyku problemi çekenler, geceleri çok fazla düşünmekten uyuyamayanlar için bu önemlidir. Papatya yağı ve birkaç aromatik bitki yağı ile yapacağınız vücut serumu sizleri rahatlatıp, gevşetip, daha kaliteli uyku uyumanızı sağlayacaktır. Bu da size daha kaliteli bir gün geçirmenizde etkili olacaktır.

 Papatya Yağı toptan satışı

Cilt tonu dengeleyici

Papatya yağı cildinizin tonunu dengeler. Özellikle bronzlaşmadan sonra düzenli kullanıldığında teninizin rengini açar.

Cildinizi nemlendirir

Papatya yağı kuru ciltleri nemlendirir, nem dengesini korur.

Daha düzgün bir cilt

İçeriğindeki mineraller ve vitaminler sayesinde cildinizin onarımına yardımcı olur. Özellikle problemli ciltlerin rahatlamasında yardımcı olarak kullanılır. Cildinize yapacağı bir diğer etki parlaklık olacaktır. Hassas ciltlere sahip olanlar içinde papatya yağı iyi bir seçenek olacaktır.

Saçlara ve saç derisine etkisi

Papatya yağı saç derisi ve saçlar üzerinde birçok etkisi bulunmaktadır. Günümüzde saçlarımız birçok dış etkene maruz kalmakta ve yıpranmaktadır. Papatya yağının kuru ve yıpranmış saçların tekrar canlanmasına ve parlaklık kazanmasına etkisi yıllardan beri bilinmektedir. Birkaç damla papatya yağını saçınıza sürdüğünüzde vermiş olduğu parlaklığı hemen göreceksiniz.

papatya yağı saça faydaları

Eğer saçlarınız yıpranmış, mat ve sönük ise ve saçlarınız için bir serum yada maske düşünüyorsanız papatya yağı kullanabileceğiniz birkaç yağdan biri. Diğer bitkisel ve aromatik yağlarla birlikte güçlü bir sinerji oluşturarak saçlarınızı baştan sona besleyecektir.

Sadece saçlarınız için değil problemli, hassas ciltler için de papatya yağı iyi bir kurtarıcı olacaktır. Zengin içerikli papatya yağı kendine has sakinleştirici kokusu ile sizleri rahatlatarak aromaterapi yapacaktır.

Comments are closed.