(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Susam yağı Afrika’nın büyük bir bölümünde ve Hindistan’ın bir bölümünde bolca yetiştirilmektedir. Afrika ve Asya mutfaklarında sıkça gıda olarak tüketilmektedir. Sesamum indicum olarak adlandırılan bitkiden elde edilen susam yağı gıda haricinde cilt bakımı olarak ta geniş kitlelerce kullanılmaktadır. Susam yağı içeriğinde bol miktarda magnezyum, kalsiyum, fosfor mineralleri ile E, B kompleksi, D vitaminleri içermektedir.

Kuru ciltleri nemlendirir

Linoleik asit, stearik asitler ve palmitik asitler, susam yağında bolca bulunan E vitamini ile cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Dolayısıyla kuru ciltler için kullanımı idealdir. Yapacağınız nemlendirici formüllerinizde muhakkak susam yağına yer vermelisiniz.

 Susam Yağı toptan satışı

Saçlarınızın rengini uzun süre korur

Saç bakımı içinde sıkça kullanılan susam yağı, saçlarınızın doğal rengini uzun süre korur. Saçlarda ki beyazlamaları geciktirildiğine inanılır.

Saç derisini nemlendirir

Susam yağını saçınıza masaj ile uyguladığınızda saç diplerine hızlı bir şekilde nüfuz ederek nemli kalmasını sağlar. Bunu içeriğinde ki E vitamini ve yağ asitleri ile yapar. Aynı zamanda saç diplerinde ki kan dolaşımını arttırarak saçlarınızın hızlı uzamasına da yardımcı olur.

susam yağı saça faydaları

Sonuç olarak susam yağının en önemli özelliği kuru ciltlerde ortaya çıkmaktadır. Kimyasallardan uzak doğal el yapımı ürünlerde muhakkak reçetelerinizde olması gereken bir yağdır. Susam yağını tek başına kullanmak yerine diğer yağlarla birlikte, doğru oranda yapacağınız bir karışım size daha mükemmel sonuçlar doğuracaktır.

Comments are closed.