(0543) 923 1370

1-3 günde teslimat / 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Bergamot Yağı

 30,00 250,00

Bergamut yağı (Bergamot Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: BERGAMOT Kategoriler: , , ,

Açıklama

Güney doğu asyanın kendine has topraklarına özgü bergamut yüz yıllar içerisinde artık birçok yerde yetişmektedir. İçeriğinde ki narenciye kokusu kadın ve erkek kişisel bakım ürünlerinde tercih edilmekle beraber kullanım alanı çok geniştir. Sabunlarınıza ve kremlerinize hoş bir koku katmak isterseniz bergamut yağı size iyi bir alternatif olacaktır. Bergamut yağını direk değilde hindistancevizi yağı yada taşıyıcı bir yağ ile kullanmanızda fayda vardır.

Bergamot ağacı da bir narenciye türüdür. Geleneksel Çin tıbbında sıklıkla bahsedilir. Onlar naturel Bergamot yağını enerji transferinde kullanıyorlar. Saç kökleri için yararlarından söz ediyorlar. Oksijen akışının hızlandığını , saç hücrelerinin daha iyi besleneceğini söylerler. Saçları solgun ve yorgun gösteren kimyasal temizleyicilerden arındırır. Saçlara canlılık ve renklerinde parlaklık sağlar.Özellikle saçları kıvırcık yada sert olanlar mutlaka bergamot yağlı doğal el sabunlarını denemeliler. Saçlarındaki yumuşaklık ve kolay taranıp şekil almasındaki rahatlığı tadacaklar.

Bergamot yağının içeriğine bakacak olursak; çok sayıda anti oksidanlar, çok hoş bir koku, bolca vitamin ve mineral çeşitleri, flavonoidler. Zaten bu yapıya bakıldığında cilt ve saç için gerekli unsurların yada bileşenlerin bir çoğunu karşılamış oluyor. Acı aromatik bir tadı vardır. Doğal bergamot yağının kötü kokuları baskılama özelliğide vardır. Doğal bergamot yağı ile üretilmiş doğal el yapımı sabun lar ile alacağınız duş, yararlarını bir tarafa koyun mis gibi kokan bir cilt ve saç ile güne başlamış olacaksınız.

1 çay kaşığı jojoba yağı, 3 çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve 5 damla bergamot yağı. Direk cilde uygulayın. Cildinizin beslenmesine katkıda bulunacaktır. Parlaklık ve canlılık verecektir.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…