(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Argan Yağı – Argan Oil

 75,00 1.100,00

Argan yağı (Argan Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Argania Spinosa Kernel

Origin : Morocco (Fas)

<strong>CAS No : 223747-87-3

Üretim Metodu / Method of Production : Cold Press (Soğuk Pres)

 

 

Stok kodu: ARGAN01 Kategoriler: , ,

Açıklama

ARGAN YAĞI Nedir? Faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır? Basit Tarif – Argan Oil

Cilt bakım ürünleri için bitkisel hammaddeler denildiği vakit akla gelenlerin en başında, hindistancevizi yağı, shea yağı, kuşburnu yağı, aloe vera jeli ve de Argan yağı vardır. Kozmetik üretimde diğer yağlardan farklı olarak çok özel bir yere sahiptir. Anavatanı Fas olan Argan oil, yöre halkı tarafından yüzyıllardır cilt bakımı ve sağlık amaçlı kullanılmaktadır. Aynı zamanda gıda olarak ta tüketilmektedir. Güçlü antioksidan özelliklerinin olması, onu doğal bitkisel yağlar içerisinde farklı bir konuma getirmiştir. Dolayısıyla bu özelliğinden dolayı birçok cilt bakım ürününün reklam yüzü olmuştur. Argan yağı nedir? Faydaları nelerdir? (INCI : Argania Spinosa Kernel)

Faydaları nelerdir

Oleik ve linoleik asit başta olmak üzere yağ asitlerini içerir. Tokoferol E vitamini, fenol, karoten, skualen diğer temel bileşenleridir. Güçlü bir bitki yağı olan Argan Yağı, el ve ayak bakımı, vücut bakımı, tırnak bakımı, cilt ve yüz bakımı ve saç bakımında oldukça etkilidir. Aynı zamanda, içerisindeki E vitamini ile siyah nokta ve sivilceleri kısa sürede yok eder. Genç ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşturur. Özellikle yaz mevsiminde kuruyan ciltleri nemlendirici özelliği sayesinde her banyondan sonra yüz ve boyun bölgesinde kullanıldığında kısa sürede canlı ve parlak bir cilde sahip olabilmeyi sağlar. Argan oil, 70,2 mg, palmiye yağı 25,6 mg, zeytinyağı ise 7,1 mg E vitamini içerir. Saç bakımında saçı nemlendirmek ve parlak görünüm elde etmek için de kullanılmaktadır.

Nerelerde kullanılır?

Argan Yağı’nın herkes tarafından bilinen en büyük faydaları saça ve cilde iyi gelmesidir. Özellikle doğal sabun yapımında, şampuan, dudak balmı, krem ve losyon üretiminde, diğer bakım ürünlerinde çokça fazla tercih edilen Argan saçı ağırlaştırmadan parlaklık verirken, cilt için kullanıldığında da cilde yumuşaklık ve parlaklık verir.

İçeriğiyle en çok tercih edilen bitkisel hammaddeler den biri olan Argan Yağı’nı satın alırken saflığından ve güvenilirliğinden emin olmalısınız. Ne var ki kaliteli bir hammadde ile yaptığınız ürünler sizlere en iyi sonuçları verecektir.

Argan Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…