(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Beyaz Balmumu – White Beeswax

 60,00 430,00

Beyaz balmumu (White Beeswax Pellets) . El yapımı kozmetik üretimi içindir.

INCI Cera Flava Wax

CAS No : 8012-89-3

Stok kodu: WHITEWAX Kategoriler: , , ,

Açıklama

Beyaz Balmumu – White Beeswax

Balmumu arılar tarafında yapılır ve yenilebilir doğal bir üründür. Eski çağlardan beri balmumu bir şekilde insanların hayatlarında hem gıda hem de kozmetik olarak yer edinmiştir. Mesela Mısırlılar balmumunu saçları için, Romalılar ise nemlendirici olarak vücutlarında kullandılar. Beyaz Balmumu – White Beeswax

Balmumumuz, bal arılarının doğal salgısından üretilmektedir, temiz bir içeriğe sahiptir. Ancak lütfen unutmayın bu ürünümüzü gıda içeriği olarak kullanmayı düşünüyorsanız lütfen bu konuda uzmanlardan oranı açısından yardım alınız. Diğer bir yandan bu maddenin kullanım alanı çok geniş olup cilt bakım ürünlerinden, saç maskelerine, doğal mum yapımından, araba yüzeyi parlatıcısına kadar birçok alanda kullanılabilir.

Beyaz balmumunun sarı balmumundan farkı, sarı renginden arınmak için nazikçe rafine edilmiş olmasıdır. Bu mum uygulama alanında en kolay mum olması nedeniyle çokça tercih edilir.

Beyaz balmumunun yapısının erime noktası 62-69 derece arasıdır. Yapacağınız mumlarda güzel bir taşıyıcıdır, içerisine koyacağınız diğer esans yağlarla çok güzel harmanlanır. Özellikle vanilya, tatlı badem, bal-süt gibi esans yağlarla çok güzel bir uyum sağlar.

Paraben, kısıtlanmış koruyucu, renklendirici içermez, genetiği değiştirilmiş ham maddelerden üretilmemiştir.

Oda sıcaklığında sert olan balmumunu daha kolay eritebilmeniz ve reçetenize göre gramajını ayarlayabilmeniz için tane tane olan balmumlarından almanızda fayda vardır. Balmumu sert haldeyken kesmeniz zor ve zahmetli olabilir bu nedenle tane tane paketlenmiş bu mumlar sizin işinizi çok daha kolay hale getirecektir.

Beyaz Balmumu ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…