(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Çiçek Esansı

 65,00 490,00

Flower fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-CİCEK Kategoriler: ,

Açıklama

 

ÇİÇEK ESANSI – Flower Fragrance

 

Sabun Esansı deyince aklımıza ilk çiçek kokusu gelir. Çiçek esansı Evde Doğal Sabun Yapımı sürecinde tercih ettiğimiz en özel kokularımızdan birisidir. Soğuk Üretim Sabun Yapımı sırasında da çiçek kokusunu kalitesiyle kullanabilirsiniz. Çiçek kokuları hayatımızın her yerinde karşımıza çıkar. Şimdi kokuların gücünü birlikte araştıralım!

Çiçeklerin kokularını neden severiz?

Yaşadığımız bu güzel dünyada hepimiz çiçekleri ve yaydıkları o güzel kokuları severiz. Üstelik sevdiklerimize bir demet papatya aldığımızda yüzümüzde güller açar! Bazen balkon köşesinde küçücük bir menekşe gördüğümüzde kendimizden geçeriz. Lavantanın kokusunu içimize kadar hissettiğimizde aynı duyguları yaşarız. Özellikle çiçekli bitkiler çoğunlukla güzel kokular yayar. Ancak bu kokulu maddeler kolayca buharlaşabilen kimyasal bileşikler bütünüdür. Üstelik çiçeklerin kokusu doğanın bir harikasıdır. Aynı zamanda bazı orkide türlerinde farklı 100 koku veren kimyasal bileşikler bulunur.

Çiçekleri neden seviyoruz? İşte cevabı içinde bu sorunun! Kokularının mucizevi etkilerinden dolayı! Çiçekleri koklayarak büyüyen çocuklarız biz… Çiçek kokusu olmadan yaşayamayan, mutluluğu ve aşkı çiçeklerin kokusuyla tadan bir nesiliz! Bu yüzden Evde Doğal Sabun Yapımı sürecinde çiçeklerin kokusunu kullanırız.

Çiçeklerin kokusundan neden vazgeçemeyiz?

Çiçeklerin kokuları melatonin, adrenalin ve serotonin şekliyle andığımız bazı hormonları salgılamamızı sağlar. Melatonin bilindiği üzere bizleri sakinleştirir. Üstelik Serotonin hormonu çiçekleri kokladığımızda stres seviyemizi düşürerek bizlere mutluluk verir. Böylelikle güzel ve mis gibi bir koku insanı mutlu etmeye yeter de artar! Bu nedenle çiçeklerin o muhteşem kokularından vazgeçemeyişimizin sebebi budur. Soğuk Üretim Sabun Yapımı için de bu böyledir.

Çiçek kokusu, insanlara hizmet etmek amacıyla satışa sunulan bir koku değildir; tam tersine koku algısına yönelik çok önemli bir satış stratejisidir. Yaptığınız doğal el yapımı formülasyonlarınızda Çiçek Esansı kullandığınızda vereceğiniz hediyeleriniz hayat bulacaktır. Doğanın taze kokusu yaptığınız doğal ürünlere yansıyarak satışlarınızı arttıracaktır.

Çiçeklerin efsanesi var mı?

Efsanelere göre aşk acısı çeken çiçekler rüzgar estiğinde geriye mis bir koku yayarlar. Bu koku aşk acısı çeken çiçeklerin sevgisinin sembolüdür. Çiçekler o zamanlardan bu yana güzel kokularıyla bilinirler. Aşk ve kavuşmanın güzel kokusunun çiçeklerde hayat bulduğuna inanın! Kokular sizleri hayal ettiğiniz o güzel kokulu dünyaya götürecektir.

Sonuç olarak Sabunaria kalitesi, doğallığı ve temiz içeriğiyle sizlere sunduğumuz esansı yaptığınız el yapımı doğal sabunlarınızda kokusunun sizlere ve banyolarınıza vereceği ferahlıkla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sabun Esansı kullanarak yapacağınız el yapımı şampuanlar, kremler, losyonlar, maskeler, peelingler, banyo scrupları, kozmetik ürünleri cildinizde ve saçlarınızda muhteşem kokusuyla sizleri büyüleyecektir. Banyolarınız Evde Doğal Sabun Yapımı ile şenlenecektir. Aynı zamanda Soğuk Üretim Sabun Yapımı farklı bir ambiyansa bürünecektir.

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…