(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Hamam Esansı

 22,00 165,00

Turkish Bath fragrance. Sabun üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: ESANS-HAMAM Kategoriler: ,

Açıklama

HAMAM ESANSI

Turkish Bath fragrance.

Hiç Bitmeyecek Bir Gelenek! Türk Hamamı’nın Eşsiz Sabun Kokusu…

Şimdi sizleri günümüz banyo yapma alışkanlıklarımızı bir kenara bırakmaya, temizlik kültürünün yapısıyla kişisel banyolarımızın temelini oluşturan eski hamam sefalarına davet ediyoruz… Büyük ve yüksek kubbeli mimari bir yapının içinde şekillenmiş sıcacık bir alanda geçmişinizin huzurunu yaşadığınızı hissedin… Sonra gümbür gümbür akan suyun ferahlığını, ve etrafı saran tertemiz bir sabun kokusunu… Nasıl özel bir temizlik kokusudur o; köpük köpük sabunların kokusu..

Hamam demişken; bilenler bilir! Günümüzün lüks güzellik merkezleri… Soğuk ve sıcak su havuzları, buhar banyosu, saunası gibi. Geçmişin Türk hamamının hamam tası, natır’ı, tellak’ı, peştamal’i, takunyası, külhan’ı, sıcak, soğuk halvet’i, kesesi ve mis kokulu hamam sabunu!

İşte tam da burada temizlikten ve güzellikten bahsederken ilk aklımıza gelen kokudur hamam kokusu! Sabun kokusunun en doğal halidir. Geçmişimizin en güzel anısıdır. Bir toplum ve medeniyeti güçlü kılan, birlikte tutan en önemli unsur gelenek ve görenekleri yaşatmak değil midir? Bazı kokular unutulmazdır. Her zaman hatırlanarak yerine konulması gerekmez midir? Eski anılarda yaşanılan sevgi bağları kuvvetlendirildiği zaman bizi güçlü kılmaz mı?

Türklerin yaşamında hamamlarda yıkanmanın çok büyük bir önemi vardı. Daha da ötesi şimdilerde de olduğu gibi sosyal ve kültürel etkinliklerin yaşandığı merkezler olmuştur hamamlar. Sadece temizlik ve sabun kokusu dışında kadınların görücü usulü erkek çocuklarına kız bakma yeri olarak da kullanılmaktaydı.

Bizi bir arada tutan manevi değerlerimizi yaşatırken Hamam Esansı’nın o muhteşem geleneksel kokusu ile tanışmanın vakti geldi. Gittiğimiz spa’larda büyük bir keyifle kullanacağımız Hamam Esans’lı bitkisel sabunlar, yaptığımız diğer ürünlerimizde de hamam kokusu güzellik iksirimiz olacak, bize özlediğimiz en özel hatıralarımızı yaşatacaktır.

Siz de bizim gibi gelenek ve görenekleri takip etmeye çalışan, eskiye özlem duyan, kokunun hayatındaki önemi çok fazla olanlardansanız; size Hamam Esansı ile geçmişe yolculuğa çıkmanızı tavsiye ediyoruz. Stoklarınızda geleneksel ürünler, geçmişiniz mutlaka yer almalı. Doğal sabunlarınızda mutlaka o şahsına münhasır kokuyu hissetmelisiniz…

Hamam Kokusu ile siz de hayallerinizden bir anıyı bulacak, o anıyı yaptığınız emek verdiğiniz ürünlerinizde hatırlayacaksınız…

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…