(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Homosalate – Homosalat

 130,00 900,00

Kozmetik üretimi içindir.

 

 

Stok kodu: HOMOS Kategoriler: , ,

Açıklama

Homosalat

Homosalat, salisilatlar adı verilen bir kimyasallar sınıfına ait organik bir bileşiktir . Salisilatlar, ultraviyole (UV) ışığı emerek cildin güneşin zararlı ışınlarına doğrudan maruz kalmasını önler. Aynı zamanda UV filtresi olarak krem ve güneş koruyucuların formüllerin stabilitesini arttırmaktadır. Güneş koruyucu yapımında sıkça kullanılan bir bileşendir. ABD’de kullanılan güneş koruyucularının %45’inin içeriğinde bulunmaktadır. Homosalate, homomentilsalisilat adıyla da bilinmektedir

Homosalat ne için kullanılır?

Güneş Koruyucu Filtreler sınıfındadır. UV filtresi olarak kullanılmaktadır. Güneş ışınlarından kaynaklı hasarlara karşı cildi korumaktadır. UV ışınlarına karşı cildi uzun süre savunduğu için dayanıklı bir bileşendir. Güneş ışınları serbest radikaller sınıfına girdiği için, cildin kurumasına ve yıpranmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda cilt esnekliğini kaybeder ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Homosalate aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir görev de görmektedir. Bunun yanında sadece Homosalat kullanmak güneş ışınlarına karşı yeterli korumayı sağlamamaktadır. Diğer filtreler ve bileşenlerle beraber kombine kullanılmasında fayda vardır.

Homosalat yalnızca UVB spektrumunu kapsadığından, geniş spektrum kapsamı elde etmek için genellikle avobenzon (avobenzone) (kimyasal bir UVA filtresi) ile birleştirilir .

 

Toptan kozmetik hammaddeleri : Eğer almak istediğiniz miktar fazla ise lütfen satış temsilcimizle iletişime geçiniz. Sabunaria olarak Doğal ve kimyasal kozmetik hammaddeleri toptan ve perakende satışı yapmaktayız. Satışını yaptığımız ürünlerin analiz sertifikaları mevcuttur. 700 den fazla stoklu ürünümüzle sizlere çözüm ortağı olmak için çalıyoruz.

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…