(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

İğde Esansı

 65,00 490,00

Silverberry fragrance. Sabun üretimi içindir.Sabuna renk verir.

Stok kodu: ESANS-IGDE Kategoriler: ,

Açıklama

İĞDE ESANSI

Silverberry fragrance.

İğde çiçeği kokulu aşkların dansı…

İğde ağaçlarının gölgesinde dinlenirdik eskiden… Onların altında oyunlar oynar, piknikler yapardık. En muazzam arkadaşlıklarımızı iğde ağacının altında yaşadık. En unutulmaz aşklarımızı yine onun gölgesinde hatırlardık! Aşk mevsiminin ve çocukluğumuzun uzakta kalan kokusudur iğde kokusu… Büyülü gökyüzünde belki birer yıldız olan anneanne ve dedeyi hatırlatır bizlere. Kokusunun büyüsü ile rüyalara dalarız. Sakin, kendi halindedir iğde ağacı… Ne gelene söylenir, ne de gidene…

Gelelim İğde Esansı’nın dünden bugüne hikayesine… Türkiye’nin hemen hemen her yerinde yetişebilen, şifa deposu ilkbaharda çiçeklenen iğde ağaçlarının kokusu hiç şüphesiz bizi bizden almaya yeterlidir. Mayıs ayının ortasında iğde ağacı çiçek açar… Kuraklığa dayanıklı, çok çeşitli çevre koşullarında hayatta kalabilir… Yaprakları gri görünümlü, yeşil renkte sonbahar başlarında olgunlaşır. Sarı renkte açan çiçeklerini unutmuyoruz tabi!

İğde Türkçe kökenli bir kelime olup, küçük boy yemiş anlamındaki “yiğde” kelimesinden evrilmiştir. Azotu kökünde depolayabilme özelliği sayesinde en verimsiz topraklarda bile yetişir. İğde çiçeğinin özünden yapılan İğde Esansı hoş parfüm kokusu ile günümüzde birçok doğal ürün içeriğinde kullanılmaktadır. Özellikle sabun üretiminde kokusundan dolayı çok tercih edilen esanslar arasındadır. Spa’larda, masaj salonlarında insanı rahatlatan kokusuyla kullanımı tercih edilen İğde Esans’ları, banyolarda da mis kokusuyla baş tacı olmaya devam etmektedir.

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…