(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 550 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kaolin Kili

 13,00 40,00

Kaolin kili (Kaolin Clay). Kozmetik ve sabun üretimi için uygundur.

Origin : Italy (İtalya)

CAS No : 1332-58-7

Temizle
Stok kodu: KAOLIN Kategoriler: , ,

Açıklama

Bembeyaz kusursuz toz taneleri, sihirlerini sergilemeye hazır!

Kozmetik sektöründe en çok tercih edilen ürünler genelde akne problemi ya da gözeneklerin arınması için tercih eden ürünlerdir. Kaolin kil bu ürünlerin neredeyse birçoğunun içeriğinde bulunan bir kil türüdür. Adını en çok çıkarıldığı bölge olan Çin’deki Kao-ling Dağı’ndan aldığı bilinmektedir. Hatta bazı kaynaklarda Çin kili olarak da geçer. Rengi itibariyle bir diğer adı beyaz kil olan kaolin kil, ciltte antibakteriel bir detoks etkisi yaratır. Kullananlar arasında en sık kullanılan tabir “cildi ferahlatan bir etkisi” var olur. Sivilce ve aknelerin oluşmasının temel sebebi gün içerisinde bağlı kaldığımız kirli hava ve cildin fazla yağ üretiminden kaynaklanan gözenek tıkanmasıdır. Kil çeşitleri bu alanda oldukça faydalıdırlar. Özellikle beyaz kil, kolayca karışımı hazırlanan ve pek çok farklı bileşenle hazırlanmaya uygun olması nedeniyle çokça tercih edilir.

Kaolin kilin faydaları kısa ve uzun dönemli kullanımda farklılaşabilir. Kaolin kil ile hazırladığınız bir kremin kullanılması durumunda kısa sürede ciltte sıkılaşma ve arınma uzun sürede ise cilt tonunun eşitlenmesi ve akne problemlerinin azalması gözlemlenen faydalarındandır. Sebum üretiminin dengelenmesini yarayan kaolin kil, aslında bir nevi ciltteki yağı süzme işlevi görür. Bu sebeple gözenekler sıkılaşır ve bu da cildin daha genç görünmesine neden olur. Kaolin kil aynı zamanda cildi diğer kil türlerinden daha az kurutarak temizlenmesini sağlar.

Günlük kişisel bakım malzemesi olarak kullanılmaya uygundur. Yumuşak yapısı sayesinde ciltte tahriş oluşturmaz. Kilin içeriğine farklı yağlar eklenerek her kullanıma uygun ürünler oluşturulabilir. Örneğin akne problemli bir cildiniz varsa beyaz kil ve çay ağacı yağından oluşturacağınız bir yüz maskesi sizi mutlu edebilir. Ya da daha yumuşak bir cilt istiyorsanız beyaz kil ve buğday yağını birleştirip kullanabilir, gözeneklerimdeki kirler gitsin derseniz üzüm çekirdeği yağı ile içeriğinizi taçlandırabilirsiniz. Bal ile beraber kullanımında ise dudaklarınızın daha yumuşak ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cildi daha sağlıklı hale getirmek için içeriğinden tam olarak emin olamayacağınız kozmetik ürünlere büyük miktarda harcamalar yapmak yerine; içeriği güvenli, kendi emeğinizle ortaya koyduğunuz, içeriğini istediğiniz gibi zenginleştirebileceğiniz ürünleri hazırlamam hem çok daha ekonomik hem de çok daha sağlıklıdır.

Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…