(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Sabun Boyası – Pembe

 22,00 70,00

Doğal sabun sedef (mika) boyası. Doğal sabunlarınızı renklendirin.

Açıklama

 Pembe Sedef (Mika) Boya – Mika Boyalar Nedir?

Pembe Sedef Boya kullanılarak hazırlanmış bir hediye karşı tarafa rahatlık hissi gönderir. Koşulsuz sevginin, şevkat tadında bir himayenin, gerçek adıdır pembe aslında. Feminen, romantik, samimi ve düşüncelidir pembe sevenler. Aynı zamanda pembe renk sezgisellik, empati, anlayış, duyarlılıktır. Renk piskolojisinde “pembe umut belirtisidir, her şeyin yoluna gireceği duygusu uyandıran olumlu bir renktir” şeklinde geçer. Pembe rengi adını ilk kez 17.yy sonlarında pembe-beyaz bir karanfil çiçeği olan “pink” adından almıştır. Gün ışığı alan bir banyoya, kaliteli Pembe Mika Boya kullanarak ferahlık vermek mümkün olabilir. Mika içeren pembe sedef boyayı banyo topu üretiminde , doğal sabun yapımında , cilt bakımı ürünleri imalatında doğal kozmetik hammaddesi olarak kullanabilirsiniz. Ne var ki mika karışımlı bu rengin gücünü anlamak için önce mika (sedef) nedir onu anlamamız gerekir. Mica color, ışıltılı bir tozdur. Dolayısıyla “doğanın ışıltısı” olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda sedef boya olarakta adlandırılmaktadır. Mika elde etmek için silikat mineralleri taştan özel bir yöntem ile çıkarılmaktadır Böylelikle çeşitli boyutlara sahip inte toz haline getirilir. Doğal kökenli olduğu için doğal ve organik kozmetik hammaddeleri listesinde tercih edilmektedir. Sedef boyaların kozmetikte kullanımı farklılık göstermekle beraber doğal sabun üretiminde, erit dök sabun üretiminde ve krem yapımında sıklıkla tercih edilmektedir.

Mika tozu nasıl renlendirilir?

Mika doğal mineralden üretilmektedir. Ancak sentetik olarak laboratuvar ortamında da yapılmaktadır. Doğal versiyonları muskovit mineralinden üretilmektedir. Muskovit minerali aynı zamanda kuvars ile aynı ailedendir. Sentetik olanları floroflogopit adı verilen muskovit mineralinin laboratuvarda oluşturulan versiyonundan yapılmaktadır. Fakat doğal yöntem ile sentetik yöntem arasında biraz farklılıklar olmaktadır. Sentetik mika daha yüksek saflığa sahiptir ve renk koyu ve kararlıdır. Genellikle ruj ve göz farı uygulamarında tercih edilir. Doğal mika da renk skalası elde edilebilmesi için doğal oksitler ile kaplanmaktadır. Böylelikle daha canlı renkler oluşturulmaktadır.

Mika Boyanın Kozmetikte Kullanımı

Kozmetik üreticileri üretimini yaptıkları cilt bakım ürünlerine parlaklık ve ışıltı versin diye mica color kullanmaktadır. Ancak mika ile pigment boya karıştırılmaktadır. Aralarında ki fark sedef boya doğal bir ışıltıya sahip iken pigmentler daha mat boyalardır. Ne var ki sedef boya başta doğal sabun üretimi olmak üzere bir çok cilt bakım ürününde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle;

 

 

 

 

pembe mika sabun boyası

Ek bilgi

Kaç kg

10 gr, 20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…