(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kayısı Esansı

 55,00 390,00

Kayısı Esansı (Apricot Fragrance). Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-KAYISI Kategoriler: ,

Açıklama

KAYISI ESANSI

Apricot Fragrance

Güzellik Yarışmalarının Efsane Kokusu…

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayanlar, akrabası olanlar ya da sevdikleri tayini doğuya çıkanlar bilir. Yaz günü, güneşin sıcağını içinizde hissettiğiniz zamanda Malatya’ya giderken Darende’den sonra yol boyu kayısı ağaçları vardır. Sarı, turuncu renkli kayısı ağaçlarından gözleriniz bayram eder. Yolculuk sırasında pencereden esen rüzgarla beraber, kayısıların o muhteşem kokusu sizi Malatya’ya kadar götürür. Kayısı zenginidir Malatya… Yolların her iki tarafında da hasat edilmiş kayısılar büyük sedirlerin, temiz kocaman çarşafların üzerinde yer yer kurutulmaya bırakılmıştır. Yer gök kayısı kokar oralarda… Taze, mis gibi kayısı kokusu sarar tüm her yerinizi… Yol kenarındaki mutlu çiftçilerin hediye ettiği kayısıların tadı inanılmazdır. Farklı bir cennet kokusudur bu.

Hasat zamanı kayısı festivalinde “Kayısı Güzeli” seçilir bir de… Malatya’nın en güzel bekar kızları, en güzel elbiseleriyle boy gösterir. Başında tacı, üstünde kırmızı pelerini, elinde kayısı sepetiyle çekilmiş fotoğraflarda kocaman turuncu kayısılar kraliçenin güzelliğinden daha çok dikkat çeker. Sadece ülkemizde değil tabi bu durum… Yunan mitolojisinde geçen ilk güzellik yarışmasında da o ünlü elmanın aslında kayısı olduğu bilinmektedir.

Şimdilerde nerede bir kayısı kokusu duysak, anılarımız depreşir. Hepimizin geçmişinde kayısı kokusu ile bir yaşanmışlığı vardır ne de olsa… İşte tam da bu yüzden kayısı kokusunu evlerimizde, banyolarımızda ararız. Kayısı kokusu kozmetikte ve kokulu esanslarda çok tercih edilir. Yaptığımız ürünlerde, elimizi yüzümüzü yıkadığımız sabunlarımızda kayısının o eşsiz kokusu bizi bizden alır. Banyolarımızda temizliğin sade, ferah, huzurlu bir kokusudur kayısı kokusu. Kayısı Esansı ile yapılmış bir sabun doğallığın ta kendisidir. Saçların, güzelliğin, bakımın ışıltısıdır.

Kayısının saymakla bitmeyen faydaları vardır. A, C, E, K vitaminleri ve niasin küçük miktarda diğer kilit vitaminler ve bunlara ek olarak bakır, potasyum, manganez, fosfor, magnezyum, ve zengin mineral içeriğine sahiptir.

İstediğiniz zaman tazelenmek, size anında mis kokusu ile huzur versin diye; yaptığınız sabunları paylaşın sevdiklerinizle… Çantanıza, arabanıza, çekmecelerinize, giysi dolaplarınıza atın teker teker… Hediyelerinizde yaşayın kayısı kokusunu… Çocuklarınıza sevdirin kayısıyı…

Atölyelerinizin en baş köşesinde Kayısı Esansı ile yaptığınız ürünleri sergilemeye hazır mısınız?

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…