(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kayısı Esansı

 65,00 490,00

Kayısı Esansı (Apricot Fragrance). Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-KAYISI Kategoriler: ,

Açıklama

KAYISI ESANSI – Apricot Fragrance – Güzellik Yarışmalarının Efsane Kokusu…

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayanlar, akrabası olanlar ya da sevdikleri tayini doğuya çıkanlar bilir. Yaz günü, güneşin sıcağını içinizde hissettiğiniz zamanda Malatya’ya giderken Darende’den sonra yol boyu kayısı ağaçları vardır. Sarı, turuncu renkli kayısı ağaçlarından gözleriniz bayram eder. Yolculuk sırasında pencereden esen rüzgarla beraber, kayısıların o muhteşem kokusu sizi Malatya’ya kadar götürür. Kayısı zenginidir Malatya… Yolların her iki tarafında da hasat edilmiş kayısılar büyük sedirlerin, temiz kocaman çarşafların üzerinde yer yer kurutulmaya bırakılmıştır. Yer gök kayısı kokar oralarda… Taze, mis gibi kayısı kokusu sarar tüm her yerinizi… Yol kenarındaki mutlu çiftçilerin hediye ettiği kayısıların tadı inanılmazdır. Farklı bir cennet kokusudur bu. Kayısı esansı, kayışı ile özdeşleştirmek istediğiniz ürünleriniz için vazgeçilmesiniz olacaktır. Kayısı çekirdeği yağı ile yaptığınız doğal sabunları kayısı sabun esansı birleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kayısı yağının o müthiş nemlendirici özelliğini kullanarak cilt bakım kremleride yapabilirsiniz.

Apricot fragrance

Hasat zamanı kayısı festivalinde “Kayısı Güzeli” seçilir bir de… Malatya’nın en güzel bekar kızları, en güzel elbiseleriyle boy gösterir. Başında tacı, üstünde kırmızı pelerini, elinde kayısı sepetiyle çekilmiş fotoğraflarda kocaman turuncu kayısılar kraliçenin güzelliğinden daha çok dikkat çekerdi. Sadece ülkemizde değil tabi bu durum… Yunan mitolojisinde geçen ilk güzellik yarışmasında da o ünlü elmanın aslında kayısı olduğu bilinmektedir.

Şimdilerde nerede bir kayısı kokusu duysak, anılarımız depreşir. Hepimizin geçmişinde kayısı kokusu ile bir yaşanmışlığı vardır ne de olsa… İşte tam da bu yüzden kayısı kokusunu evlerimizde, banyolarımızda ararız. Aslında kayısı kokusu kozmetikte ve kokulu esanslarda çok tercih edilmektedir. Yaptığımız ürünlerde, elimizi yüzümüzü yıkadığımız sabunlarımızda kayısının o eşsiz kokusu bizi bizden alır. Banyolarımızda temizliğin sade, ferah, huzurlu bir kokusudur kayısı sabun ve kozmetik esansı.

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…