(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Mandalina Esansı

 65,00 490,00

Mandarin Fragrance.Sabun üretimi içindir.Sabuna renk verir.

Stok kodu: ESANS-MANDALINA Kategoriler: ,

Açıklama

MANDALİNA ESANSI

Mandarin Fragrance

Kokunun Eğlencesi, Neşesi…

Mevsiminde tadılan bir mandalina, öyle her mandalinaya benzemez… Kabuğunu soyduğunuz zaman ortaya çıkan efsane kokusu ortalığı sarar. Havaya adete bir parfüm sıkılmışçasına tatlı, hoş, sizi sizden alan bir kokusu vardır. Narenciyenin has kokusudur mandalina kokusu. Henüz kıyıma uğramamış bahçeler mandalinanın o eşsiz rengiyle turuncu rengin en güzeline bürünmüştür. Hayatta duyulabilecek en müthiş doğal kokudur mandalina kokusu…

Çocukluğumuzda annemizin babamızın ödev yaparken masamıza soyup, bölüp getirdiği, okula giderken 3-5 tane çantamıza attığı en tanıdık kokudur mandalina. Her evin baş tacıdır. Kış günlerinin kokusudur. Olmazsa olmazıdır. Sobaların üstünde çocuklar mandalina kokusunu sevsin diye konulurdu mandalinalar. Üstüne bıçakla çizikler hatta şekiller yapılarak bekletilirdi. Sobanın ısınmasıyla o şekiller daha belirginleşir, odanın daha da mis gibi mandalina kokusu sarmasına sebep olurdu. Mandalina eğlenceydi bizim için. Kokusunu duyduğumuzda koşup geldiğimiz ailenin bütünlüğü, güler yüzü, sevgisiydi.

Diğer narenciye türlerinde olduğu gibi mandalinanın da nereden geldiği, gerçek geçmişi hakkında çok fazla bir şey bilinmemektedir. M.Ö 12. yy’da Hindistan ve Çin’den türediğine inanılmaktadır. Her ne kadar bizler buna pek inanmasak da; Akdeniz mandalinasının İtalya’da geliştiğine inanılmaktadır. Mandalinanın kullanılan çok enteresan satsuma, ankor, klematin, fortune, lee, fairchild, marisol, minneola gibi isimleri vardır.

Mandalinada flavonoidler, C vitamini, A vitamini, folat ve potasyum gibi birçok besleyici bileşik ile zenginleştirilmiş lezzetli ve ferahlatıcı bileşenler bulunur. Bu sağlıklı bileşenler DNA’sından kozmetik sektörü kokusunun yanı sıra birçok güzellik ürününde faydalanır.

Sabun kokularının arasında en özel koku olarak yerini almış olan Mandalina Esansı, banyolarınızda cennet bahçesi yaratacaktır. Mandalina kokusu ile yıkanmış bir saç şüphesiz güzellik ve bakımı seven sizlerin birinci tercihi olacaktır. Sabah mandalina kokuları eşliğinde yapılan bir banyo sizin güne en güzel şekilde başlamanızı sağlayacaktır.

Listelerinizde eğer Mandalina Esansı yoksa; tabi ki bir şeyler eksik demektir. Kaliteli bir Mandalina Esansı ile yapacağınız ürünler hiç şüphesiz kokusuyla istediğiniz enerjiyi size verecektir.

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…