(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Menekşe Esansı

 65,00 490,00

Menekşe Esansı (Violet Fragrance). Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-MEN Kategoriler: ,

Açıklama

MENEKŞE ESANSI

Violet Fragrance

Çiçeklerinin Şekliyle Kalplerimizdeki Sevginin, Aşkın, İhtirasın Kokusu…

Uzun zamandır görmediğimiz sevdiğimiz bir dostumuzun evine gideriz bazen… Evinde küçük ama ışıltılı, minik yenilikler gözümüze çarpar. Kahve içeceğimiz köşede kitaplığın yanında bembeyaz bir sehpa üzerine dikkatlice yerleştirilmiş kadifemsi menekşeleri görürüz sonra… Mor rengi ve kokusuyla evin havasını değiştiren şık ve asil duruşuna hayran kalırız. “Neden şimdiye kadar menekşe almadım ki?” diye hayıflanırız.

İşte bizi her yerde gördüğümüzde kıskandıran bu asalet, bu naif çiçek menekşedir. Kalp şeklinde çiçekleri küçücük bir saksının içinde özenle boy gösterir. Her yere yakışır menekşe kokusu… Temizlik, saflık sembolüdür. Yapılan sabunların mis kokulu ferahlığıdır. Banyoların menekşe kokulu huzurudur. Küçücük hasır hediye sepetlerinin içinde kenarı küçücük dantelli mor ve beyaz kurdelelerle süslenmiş sabunlarda hayat bulur. Çocukluğumuzun, ilk gençliğimizin aşkıdır. Sevgi sembolüdür. Saf bir masumiyetin en güzel halidir.

Menekşelere renklerinden dolayı “beş yumuşak” derler… Şaşırtıcı derecede narin çiçekleri, ilkbahardan yaz ortalarına kadar birbirlerinin yerini alır. Bu şekliyle tam anlamıyla büyüleyicidir. Menekşelerin neden kalp şekliyle olduğuna dair birçok efsane vardır. Aslında menekşenin sembolü meraktır.

Bakalım Afrodit ve Venüs hikayesinde bu konu nasıl ele alınıyor?

“Güzel Afrodit sıcak bir günde yüzmeye karar verdi. Meraklı gözlerden korunan bir gölet seçmesine rağmen, kısa sürede bütün bir insan kalabalığına hayran olduğunu fark etti. Öfkeli Tanrıça Zeus’a böyle bir eylemde bulunmaya cesaret edenleri cezalandırma isteği ile temyiz etti. Ama o gün gök gürültüsü iyi bir ruh hali içindeydi ve bu yüzden meraklıyı çiçeğe dönüştürdü.”

İlkbaharda birçok bahçede, göz alıcı çeşit çeşit renkleriyle çiçek açar menekşeler… Menekşe Esansı’nın illüzyonu andıran bir tarafı vardır. Diğer tüm çiçek kokularından farklıdır. Menekşeler kokusunu iyottan alır. Tatlı, kuru, pudramsı bir kokudur. Bu yüzden “menekşeler kokmaz” diye duyduğunuzda sakın inanmayın! Kaliteli bir Menekşe Esansı doğadan aldığı özlerle sabunlarınızda ve yaptığınız ürünlerinizde ferahlatıcı kokusuyla sizleri şaşırtacaktır.

İşte şimdi kalplerimizdeki aşkın, sevginin, ihtirasın kokusu Menekşe Esansı ile menekşe kokulu hayallere dalma vakti…

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…