(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Üzüm Esansı

 65,00 490,00

Grape Fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-UZUM Kategoriler: ,

Açıklama

ÜZÜM ESANSI

Grape Fragrance

Asma Bahçelerinin Muhteşem Kokusu…

Üzüm deyince; dünyanın 7 harikasından biri olan “Babil’in Asma Bahçeleri” gelir aklımıza… II. Nebukadnezar memleketini ve yeşil tepelerini özleyen eşi Kraliçe Amytis için inşa ettirmiştir. Biz de memleketimizi özlediğimizde, asma bahçesinin gölgesinde oyun oynadığımız anları verandasında yaptığımız piknikleri, güle oynaya oturduğumuzu hatırlar; elimizi uzattığımızda topladığımız o inci gibi dizili üzümleri anımsarız. Üzümün o eşsiz tadı, suyu bize tazelik verir, adeta yeniler. Üzüm kokusu ile ilgili söyleyeceğimiz pek çok şey var!

Tarih öncesi çağlardan bu yana yetişen üzüm, türkülere, bilmecelere, atasözlerine, deyimlere, masallara, efsanelere konu olmuş, folklorumuzda sembolik değeriyle de kullanılmıştır. Şarabın hammaddesi olan üzüm her ne kadar mitolojide tanrıların içkisi olarak kabul edilse de; üzüm Türk kültüründe güzellik, bereket, kan, can, aşk ve sağlığın sembolüdür. Mitolojik dönemlerde tanrılara üzüm ve üzümden yapılan ürünler adanmış, sanatsal eserlerde ünlü ressamların yaptıkları resimlerde hep üzüm kaleme alınmıştır.

İçeriğinde A, C, B6 vitaminleri, potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, folat, magnezyum, ve selenyum vardır. Çok güçlü bir antioksidandır. Serbest radikallere karşı güçlü bir koruma kalkanı sağlar.

Kırmızı, yeşil, siyah renkli onlarca metre uzayabilen bu harika meyve dünya çapında en çok tüketilmesiyle ün kazanmıştır. Renklerine göre tadı değişse de; bizim için her renkteki üzüm kokusu müthiş duygular yaratır. Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlercesinden en önemlisidir üzüm. Özellikle kozmetik sektöründe çok kullanılır. Yapılan doğal sabunlarda saf temizliği ve freshliği en uç noktasına kadar yansıtır. Yüzyıllardır dünyanın en önemli meyvesi olamaya devam eden üzüm, banyolarda da mis kokusuyla efsaneler yaratmaya devam etmektedir.

Küçük bir efsane ile sözümüzü tamamlamadan önce; atölyelerinizde, evlerinizde, yaşam alanlarınızda yaptığınız ürünlerin, sabunların kalitesini arttırmak ve doğayla özdeş bir koku olsun istiyorsanız, şüphesiz en çok kullanılan esansların arasında olan Üzüm Esansı size yol gösterecektir!

“Dionysos’un yaşama attığı adım huzur içinde olmamıştır. Zeus’un kıskanç karısı tanrıça Hera’nın ‘Zeus sana neden yüzünü göstermiyor’ diye kandırdığı ölümlü Semele, Zeus’tan kendisine yüzünü göstermesini istemiş, her zaman yıldırım ve şimşeklerle dolaşan Zeus’un bu görüntüsüne dayanamayarak orada ölmüştür. Aslında Dionysos, Zeus’un onu Semele’nin karnından çıkarıp kendi baldırına yerleştirmesiyle yeniden doğabilmiştir. İşte bu nedenle ona anadan olma, babadan doğma ya da “iki kez doğan” anlamına gelen Dionysos adı verilmiştir. Dionysos’un Roma mitolojindeki adı da şarap, bitki büyütme, bereket ve tiyatro tanrısı olan “Bacchus (Baküs)”tür. Üzüm asması, sarmaşık, panter, asa ve bolluk boynuzu simgeleriyle betimlenir.”

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…