(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 350 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Orkide Esansı

 22,00 165,00

Orchid fragrance. Sabun üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: ESANS-ORKIDE Kategoriler: ,

Açıklama

ORKİDE ESANSI

Orchid fragrance.

Zarafeti, şıklığı, asaleti sevenlerin kokusu…

Hayatımızda her şeyin anlamlı olmasını isteriz. Yapmak istediğimiz ya da olmak istediğimiz şeylerin her biri birbirinden farklı olabilir. Bazılarımız için gezmek, eğlenmek hayatının büyük bir bölümünü kaplarken, bazılarımız için çalışmak, üretmek değer yaratmak, katkıda bulunmak, seçici olmak, mükemmeli aramak daha baskın olabilir. Herkesin tercihi farklıdır. Herkesin kendine has kokusu da farklıdır. Bizler kullandığımız kokulara anlam yükleriz. Orkide çiçeği, mis gibi kokusu tam da burada duygularımıza tercüman olur. Göz alıcı güzelliği, asaleti, naif yapısıyla içimizdeki o güzel duyguların uyanmasını sağlar. Güzel bir gün pencere kenarımızda duran orkide çiçeğinin hoş kokusu ile güne başlayıp hayattan keyif almamak mümkün müdür?

En çok hediye edilen, en çok tercih edilen esans listesinin kraliçesi olarak nitelendirdiğimiz Orkide Esansı asaletin ve özenin, zarafetin ve şıklığın, aşkın ve sadakatin simgesidir. Evlerimizde, ofislerimizde durduğu yeri güzelleştiren sade şıklığı ile göz dolduran orkide çiçeği baharın gelmesiyle çiçek açarak yorgunlukları bir yana bırakıp hayatın ne kadar güzel olduğunu anlatmaya çalışır bizlere. Orkideler yılda 2 kez, bakımları iyi yapılırsa 3-4 kez çiçek açabilirler. Tropikal iklimi seven orkide çiçeklerinin küçük yaprakları, uzun gövdeleri vardır. Narin hissi yaratsalar da fazlasıyla dayanaklı, uzun ömürlü bitkilerdir. Sanıldığının aksine çiçekleri dökülen orkide ölü değildir. Tekrar çiçek açmak, tekrar mis gibi kokusunu yaymak için çiçek açacağı zamanı beklemektedir sadece…

Orkide kokusunun büyüsü altında yatanları anlayabilmek için 17.yy’a kadar geri gittiğimizi düşündüğümüzde bu dönemin egzotik bitkilerle ilgilenen ilk bahçıvanlarının Hollandalılar olduğunu görürüz. Hollandalı koleksiyonerler arasında en meşhuru olan Gaspar Fagel’in koleksiyonun bir kısmı İngiliz tahtına oturan III. William tarafından satın alındıktan sonra, İngiltere de bu egzotik bitkilerle tanışmış oldu. Ancak John Lindley orkideye hala bilinen adını koymuştur.

Birçok türü bulunan orkide çiçeğinin anlamı renklerine göre değişiklik gösterse de, özel günlerin vazgeçilmez üyesidir. Orkide Esansı ile yapılan sabunlar, saymakla bitiremeyeceğimiz birçok ürün en önemli günlerin en özeli olmaya adaydır. Orkide Esansı’nın banyoların, bulunduğu ortamın havasını değiştirdiği tartışılmaz bir gerçektir.

Sizde yaptığınız ürünlerde, asalet ve şıklığı arıyorsanız, kokulara anlam yüklemek sizler için de değerliyse atölyelerinizde, evlerinizde, yaşam alanlarınızda Orkide Esansı kullanabilir, hediyelerinizde ve yapacağınız mis kokulu sabunlarınızda Orkide Esansı’nın zarafetini hissedebilirsiniz…

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…